Фото лісів зони відчуження під Чорнобилем після пожежі

Новини України

Українцям показали фото лісів зони відчуження під Чорнобилем після пожежі

Українцям показали фото після пожежі під Чорнобилем. Фото: Facebook / Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Пожежники і вчені організували чотириденний експедицію по територіях Київської області, які постраждали від пожеж, щоб проаналізувати збитки і з’ясувати причину займання. У ході поїздки представники Чорнобильського заповідника зробили чарівні фотографії відновлення природи.

Про це повідомляє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник у Facebook.

“Зараз, коли пожежі ліквідовані. Залишаються тліти ще кілька торфовищ, але вони під контролем рятувальної служби “Північна Пуща”. За п’ять днів (з 11 по 15 травня) учасники експедиції проїхали понад 400 кілометрів заповідної території і відвідали тут все згарища. Була здійснена оцінка впливу пожеж на наземні екосистеми і зафіксовано напрямок їх відновлення”, – зазначено в повідомленні.

При огляді постраждалих територій дослідники використовували дрони, супутникові системи і дистанційне зондування грунту. Відзначається, що результати експедиції разом з можливим причинами пожеж будуть опубліковані пізніше, коли вчені проаналізують отримані дані.

В експедиції брали участь вчені Чорнобильського заповідника, Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології, Регіонального східноєвропейського центру моніторингу пожеж, Ботанічного саду імені академіка Фоміна.

Нагадаємо, щоб не допустити розповсюдження пожеж під Чорнобилем, рятувальники вирили безліч протипожежних розривів і створили майже тисячу кілометрів мінералізованих смуг.

Як повідомляла “Країна”, масштабна пожежа в Чорнобильському заповіднику потрапив на камери фотоловушек, встановлених в лісовій зоні для спостереження за тваринами.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь