ГАЗО затвердив проект будівництва сховищ для радіоактивних відходів з РФ

Новини України

У Чорнобильській зоні будуть будувати нове сховище для ядерних відходів

В ГАЗО затвердили проект будівництва сховища для радіоактивних відходів. Фото: Facebook

У Державному агентстві України з управління зоною відчуження (ГАЗО) затвердили проект будівництва сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів, які повернуться з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС.

Про це повідомила прес-служба ГАЗО у понеділок, 4 травня.

Згідно генеральному плану сховище буде побудовано на комплексі виробництв “Вектор”. Воно забезпечить радіаційну безпеку і надійне проміжне зберігання високоактивних радіоактивних відходів протягом усього терміну його експлуатації строком до 100 років.

Як повідомили в керівництві ДСП “ЦППРВ”, зараз готується документація для оголошення тендеру.

Наголошується, що українська сторона повинна прийняти на зберігання високоактивні радіоактивні відходи, які повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС, згідно з Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про науково-технічне співробітництво в галузі атомної енергетики від 14 січня 1993 року.

Нагадаємо, в січні американці передали Чорнобильської АЕС збудоване ними сховище відпрацьованого ядерного палива.

Також ми писали, що у Верховній Раді прийняли закон про зміни у класифікації при захороненні радіоактивних відходів.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь