Генпрокурор США запідозрив Apple в роботі на Росію і Китай

Новини України

Генпрокурор США запідозрив компанію Apple в роботі на Росію і Китай

У США свою ж компанію звинувачують допомоги організації стеження в інтересах Росії. Фото: pixabay.com

Генеральний прокурор США Вільям Бар заявив, що американська компанія Apple може працювати в інтересах Росії і Китаю.

Про це повідомляє “РИА Новости”.

На думку представника судової влади, КНР і РФ хочуть перемістити центри обробки даних до себе, щоб організувати стеження за громадянами.

“Було багато повідомлень про те, що Apple працює з Комуністичною партією Китаю і російським режимом, щоб перемістити центри даних, щоб уряди цих країн могли організувати масштабну стеження”, – сказав Бар.
 
До того ж він звинуватив Apple в організації цензури і співробітництво з авторитарними режимами, оскільки компанія відключила деякі опції, за які виступали “захисники демократії”.
 
Генпрокурор додав, що у Apple немає виправдань у разі відмови співпрацювати з країнами, де є верховенство права, які поважають приватність і цивільні свободи”.

Заяви Барра прокоментував директор департаменту міжнародної інформаційної безпеки МЗС Росії Андрій Крутских.
 
“Масштаб антиросійських звинувачень досяг в США чергової фази, а саме: бий своїх, щоб чужі боялися. Це погано їх характеризує. Ми вже на всіх рівнях – і міністр закордонних справ, і його заступники, і експерти неодноразово пропонували США сісти за стіл переговорів і прояснити всі взаємні претензії і виробити алгоритм конструктивного аналізу всіх ситуацій. Однак поки США до цього не дозріли. Але зате дозріли до того, що навіть на своїх бізнесменів у кіберсфері починають піднімати руку, що, на мій погляд, говорить про те, щось не ладиться в США і в тому, як вони управляються”, – вважає Крутских.

Раніше “Країна” розповідала про арешт у Сполучених Штатах громадянина Мексики, якого підозрюють у стеженні за офіційним обличчям США на користь Російській Федерації.

Ми також повідомляли, що ФБР звинуватило всесвітньо відомого вченого з Гарварду в шпигунстві на Китай.

Залишити відповідь