Глава Мінохоронздоров’я США назвав ВООЗ відповідальною за смерть людей від коронавіруса

Новини Світу

Міністр охорони здоров’я США Алекс Азар поклав на Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) відповідальність за велику кількість жертв під час пандемії коронавіруса, передає “Інтерфакс”.

“Ми повинні бути чесні з приводу того, чому ця спалах (коронавіруса. – Прим. “Інтерфаксу”) вийшла з-під контролю. Ця організація виявилася нездатна отримати інформацію, яка була потрібна світу, і ця нездатність обернулися багатьма жертвами”, – сказав Азар в ході виступу на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я ВООЗ.

Він відзначив, що ВООЗ “не змогла виконати свою основну місію, яка полягає у розповсюдженні інформації та прозорості”.

Не називаючи жодну країну конкретно, міністр зазначив, що “як мінімум одна країна-член організації виставила на посміховисько зобов’язання щодо транспарентності”. У минулому США таку критику неодноразово адресували Китаю.

У квітні президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація тимчасово припиняє фінансувати ВООЗ, поки у Вашингтоні з’ясовують те, як організація реагувала на кризу з пандемією коронавіруса. Зокрема, американський лідер називав цю організацію “прокитайской”.

На його думку, у ВООЗ довгий час займали позицію, яка була вигідна Пекіну, і тому там пізно попередили світове співтовариство про те, наскільки серйозна загроза COVID-19.

В середині травня телеканал Fox News повідомляв, що Вашингтон має намір відновити часткове фінансування ВООЗ – на рівні Китаю. Якщо платіж США будуть відповідати внеску КНР, то, як зазначає телеканал, його новий рівень фінансування складе приблизно одну десяту від колишнього обсягу платежів, що складав 400 млн доларів на рік.

Найвищу смертність в абсолютних цифрах від коронавіруса в США Алекс Азар пояснює етнічним складом населення, пише Vox. Зокрема, він вказав на те, що значна частка жертв і заражень припадає на афроамериканців. Наприклад, у Мілуокі з тисячі заражених 81% є афроамериканцями, хоча їх в місті всього 26%. У Луїзіані чорношкірі складають 32% від населення штату, при цьому 70% від усіх померлих від пандемії в цьому штаті – афроамериканці, писали “Известия”.

Комісар з охорони здоров’я Чикаго Еллісон Арвади зазначала, що тривалість життя темношкірих городян в середньому майже на дев’ять років менше, ніж у білих. У кожного п’ятого афроамериканця в США підвищений артеріальний тиск. “Умови життя чорношкірого спільноти, діри в системі соцзахисту, нерівний доступ до освіти й можливості просування по кар’єрних сходах і, нарешті, системний та інституційний расизм, протягом багатьох років веде до нерівності, – все це відбивається на ситуації з COVID-19”, – впевнена Арвади.

Крім іншого, у афроамериканців більше шансів заразитися COVID-19, тому що багато з них просто не можуть дозволити собі перебувати в самоізоляції. Як зазначає старший економіст в Інституті економічної політики Хайді Ширхольц, якщо латиноамериканці найчастіше зайняті в будівництві, то чорношкірі американці – у сфері послуг: в магазинах, кафе, громадському транспорті.

Залишити відповідь