Глава Моз сумнівається в оптимізації на другому етапі медичної реформи

Новини України

Глава Моз Степанов визнав проблеми з фінансуванням через початок другого етапу медреформи

Максим Степанов, фото: facebook.com/maksym.stepanov.official

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов визнав наявність великих проблем з фінансуванням медицини після старту другого етапу медреформи Супрун з 1 квітня, що веде до загрози масових звільнень медиків.

Про це написав глава Моз на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, якщо все залишиться як є, “ми скоротимо 30 бригад екстреної допомоги з 145. Це – Запорізька область. Приблизно така ж ситуація і в інших регіонах – таку інформацію отримав від керівників обласних департаментів охорони здоров’я, сьогодні провів з ними селектор. Всі вони звітують про дефіцит. Цифри різні, проте скрізь – дефіцит. Поясню: дефіцит – одно звільнення людей, зокрема. А це дуже тривожні сигнали”.

Він зазначив, що із-за недостатнього фінансування в зоні ризику, крім екстреної, виявилися також протитуберкульозна служба, психіатричні лікарні та високоспеціалізовані медичні напрямки.

“Протягом кількох днів чекаю від ДОЗов повної інформації щодо планів так званої “оптимізації”, а також своє бачення фінансування закладів медицини. Але, перш за все, чекаю фідбек від лікарів про ситуацію, яка склалася в контексті реалізації другого етапу реформи. Я не готовий допустити звільнення медичних працівників. Це питання зараз в пріоритеті”, – сказав міністр охорони здоров’я.

Раніше повідомлялося, що в Дніпрі гендиректор лікарні оголосила голодування з-за відсутності грошей на зарплати медикам.

Також ми писали, що у Рівненській області коронавірус знайшли ще у 22 осіб, з яких три медпрацівника.

Залишити відповідь