Глава СБУ пропонує продовжити заборону російських веб-ресурсів і розширити список

Новини України

Глава СБУ пропонує розширити список заборонених російських сайтів

Глава СБУ вніс додаткові пропозиції про заборону російських веб-ресурсів і програм. Фото: Facebook/ СБУ

Голова Служби безпеки України Іван Баканов вніс у Раду національної безпеки і оборони додаткові пропозиції про продовження санкцій проти російських веб-ресурсів і програмних продуктів. Зокрема, він пропонує продовжити санкції не тільки проти “ВКонтакте” і “Однокласники”, але і проти “Яндекс”, “Mail.ru”, “Доктор Веб”, “Касперський”, “1С” та “Парус”.

Про це повідомляє СБУ на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні ми не просто захищаємо українських громадян від фейків і інформаційних викидів з російських соцмереж, але й дбаємо про кібербезпеки для представників бізнесу, державних та освітніх установ. Адже будь-який російський поштовий сервіс або антивірус може бути використано на шкоду Україні. Тому треба мінімізувати ризики. Блокуючи такі ресурси і програми, ми дбаємо про безпеку країни в цілому”, – заявив глава СБУ Іван Баканов.

Також він запропонував створити та забезпечити функціонування в Україні Єдиного реєстру програмного забезпечення, яке можна використовувати в державних інформаційно-телекомунікаційних системах. На думку киберсотрудников СБУ, це дасть можливість обмежити закупівлі та створить сприятливі умови для розвитку української ІТ-сфери.

Раніше ми писали, що 10 квітня СБУ внесла пропозиції про продовження заборони російських соцмереж ще на 3 роки.

Крім того, Служба безпеки з початку карантину викрила 154 розповсюджувача фейків, пов’язаних з коронавірусом.

Залишити відповідь