Голос братиме участь у ТКГ в Мінську тільки в рамках свого плану деокупації

Новини України

“Голос” погодився на участь в переговорах по Донбасу, але зажадав виконувати свій план

Сергій Рахманін прокоментував пропозицію депутатам “Голоси” брати участь у ТКГ. Фото: Facebook/ Голос

Фракція “Голос” прийме пропозицію першого заступника голови делегації в ТКГ Олексія Резнікова взяти участь у засіданнях Тристоронньої контактної групи в Мінську, але в рамках діалогу щодо її реалізації “Плану холодної деоккупции” територій Донбасу і Криму.

Документ передбачає вихід України з Мінських угод.

Про це з посиланням на лідера фракції “Голос” Сергія Рахманіна пише “Інтерфакс-Україна”.

“Долучитися до роботи ТКГ в якості спостерігачів “Голос” погодиться, якщо це буде частиною розмови щодо втілення “Плану холодної деокупації”: першого системного плану повернення Криму і Донбасу, який ми презентували ще взимку”, – сказав Рахманін.

За словами Рахманіна, “Голос” не підтримує Мінські домовленості, а пропонує почати вихід з них. Відповідний план (План холодної деокупації Криму і Донбасу”) представники політсили готові передати владі.

При цьому, за словами Сергія Рахманіна, фракція “Голос” виступала і виступає проти надання делегації в ТКГ офіційного статусу, оскільки це веде до офіційного визнання переговорів з маріонетками Кремля”.

“І для цієї роботи немає і не було необхідності вводити в ТКГ чиновників. Вони могли б бути спостерігачами на переговорах”, – сказав голова фракції.

Нагадаємо, “План холодної деокупації окупованих районів Донбасу і Криму” в “Голосі” презентували ще в лютому 2020 року. Автором документа виступив Сергій Рахманін. Він стверджував, що Україна повинна вийти з Мінських угод, але впровадити альтернативний план врегулювання ситуації. Він включав припинення вогню, роззброєння, впровадження тимчасової міжнародної адміністрації, деокупацію Донбасу і повернення Криму.

Втім, відповіді на питання, як спонукати Росію і сепаратистів відмовитися від Мінських угод і прийняти новий план, документ не давав.

Також ми писали, що представники Києва хочуть бачити на засіданнях Тристоронньої контактної групи переселенців, а саме – священиків, спортсменів та журналістів.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь