Головна небезпека бездумного вживання антибіотиків для здоров’я

Новини України

У Моз пояснили українцям, ніж небезпечно бездумне вживання антибіотиків

У Моз розповіли ,чим небезпечні антибіотики. Фото: pixabay.com

Бездумне вживання антибіотиків при будь-якому недугу шкодить не тільки пацієнта, який приймає ліки, але і людству в цілому, так як постійно “тренуючи” бактерії антибіотиками, пацієнт підвищує їх стійкість до препаратів.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я в Facebook.

“Існують антибіотики з антибактеріальною, противопротозойной, протигрибковою і протипухлинною активністю. Ця активність не є постійною, з часом бактерії стають стійкими до препаратів. Це явище називається резистентністю. Цей процес закономірний, проте безвідповідальне вживання антибіотиків значно його прискорює”, – зазначено в повідомленні.

Всесвітня організація охорони здоров’я відзначає, що через стійкості до антибіотиків, необхідно створювати нові ефективні ліки. Так, 60 препаратів, які зараз знаходяться в розробці, ( з них 50 антибіотиків і 10 препаратів біологічного походження) вже є недостатньо ефективними проти грамнегативних бактерій, які найбільш стійкі до нинішніх препаратів.

І, хоча нинішні доклінічні розробки є більш інноваційними в боротьбі з особливо стійкими збудниками, вони ще не скоро потраплять у руки звичайного споживача. У зв’язку з цим в ЦОЗ закликали обдумувати необхідність приймати ті чи інші препарати та об’єднати зусилля у боротьбі з небезпечними мікроорганізмами.

“Проблема резистентності до антибіотиків – глобальне явище, тому всім країнам необхідно об’єднатися для досягнення спільної мети”, – додали в центрі.

Нагадаємо, відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський розповів, наскільки і чому небезпечно самовільно пити антибіотики, навіть в цілях профілактики коронавіруса.

Як повідомляла “Країна”, українцям розповіли, у яких випадках дійсно необхідно застосовувати антибіотики. Незважаючи на поширену думку, користуватися цими ліками при будь-якому недугу може бути не тільки не дієво, але і небезпечно.

Залишити відповідь