Гонконг більше не має автономним статусом – Помпео

Новини України

Держсекретар США заявив, що Гонконг більше не користується автономією у Китаї

Гонконг більше не користується автономією по відношенню до Китаю, фото: https: iz.ru

Гонконг більше не користується автономією по відношенню до влади КНР. Про це заявив держсекретар США Майк Помпео в Twitter в середу.

“Сьогодні я повідомив в Конгрес США, що Гонконг більше не користується автономією стосовно Китаю, якщо враховувати факти з місця подій. США – разом з людьми Гонконгу”, – написав він.

В заяві держсекретаря, розміщеному на сайті Держдепу, уточнюється, що Гонконг надалі не може розраховувати на колишній особливий підхід США до цього регіону, який Вашингтон застосовував до нього за американськими законами до липня 1997 року, коли Гонконг повернувся під суверенітет Китаю, і згодом.

Помпео вказав на намір Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) в односторонньому порядку прийняти законопроект про безпеку Гонконгу.

“Руйнівний рішення Пекіна – лише один з кроків у серії заходів, які підривають автономію і свободи Гонконгу і власні обіцянки Китаю на адресу людей Гонконгу, передбачені Об’єднаної китайсько-британської декларацією з питання передачі Гонконгу – міжнародним договором, завіреним ООН”, – зазначив Помпео.

На минулому тижні влада Китаю заявила про намір прийняти законопроект, що створює “механізм правозастосування для забезпечення національної безпеки” в Гонконзі.

Прем’єр Держради КНР Лі Кецян в доповіді на сесії ВЗНП підтвердив, що Пекін має намір створити “стабільні правові системи і механізми правозастосування для захисту національної безпеки в Гонконзі”.

Це викликало нову хвилю протестних акцій в Гонконзі, які припинилися в кінці минулого року після початку розповсюдження коронавіруса. Міська поліція заявила, що в неділю заарештувала понад 180 учасників несанкціонованих демонстрацій і мітингів, застосувавши для їх розгону спецзасоби.

Напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон вже до кінця цього тижня може вжити нових заходів щодо Китаю у зв’язку з Гонконгом.

Як раніше повідомляла “Країна”, в Гонконзі, незважаючи на карантин, знову поновилися протести.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь