Господиня шпаківні на Майдані пояснила, що відбувається на даху будівлі

Новини України

“Реставруємо дах за власні кошти”. Власниця “шпаківні” на Майдані пояснила “Країні”, що відбувається на будівництві

Власниця квартири гарантує збереження фасаду історичної будівлі. Фото: Країна

У жовтні минулого року киян обурило будівництво, як його прозвали, “шпаківні” на даху одного з будинків на Майдані Незалежності. Власниця квартири в будинку по вулиці Софіївській, 1 Олена Віталіївна Пічугіна, яка почала будівельні роботи, розповіла “Країні”, що відбувається на даху будівлі.

Олена запевнила, що у неї не було наміру зіпсувати звичний всім фасад будівлі.

“Наша сім’я придбала цю квартиру в минулому році, і ми дійсно плануємо жити тут і ніколи б не подумали зіпсувати екстер’єр будинку на Майдані Незалежності. В той же час я засмучена тим, що будівля в самому центрі столиці перебуває в такому поганому стані: дах протікав, її не ремонтували понад 60 років, зовнішні стіни розмальовані графіті і обклеєні рекламою. Під’їзди в жахливому стані, а декоративні елементи падали пішоходам просто на голови. Маючи таку можливість, я вирішила покращити умови життя не тільки для себе, але і для мешканців всього будинку”, – сказала господиня квартири.

За її словами, всі дії будівельників законні, порушувати правила і норми вони не будуть.

“Представники КМДА та Шевченківської РДА проінформовані про ситуацію і контролюють відповідність ремонтних робіт нормам. Всі дії проводяться виключно в правовому полі і у відповідності з державними будівельними нормами”, – повідомила Олена.

Потім співрозмовниця “Країни” розповіла, що зараз відбувається на даху.

“За власні кошти наша сім’я відновлює і термомодернизирует дах будівлі, а також до кінця року планує відремонтувати під’їзди та провести благоустрій прибудинкової території за підтримки Відділу контролю за благоустроєм та КП “Керуюча компанія по обслуговуванню житлового фонду Шевченківського району р. Києва”. Більше того, я гарантую збереження первісного фасаду об’єкта: за власною ініціативою я реставрую декоративні елементи в балюстраді центральної частини будинку (стовпи, огорожу). До речі, на сусідньому будинку такі архітектурні елементи вже відсутні, а я хочу зберегти фасад. Також акцентую увагу, що мансарди на будинку були спочатку. Це можна побачити на фото старого Києва”, – зазначила Олена.

Вона додала, що ця частина будинку була приватизована більше 20 років тому: у міської влади мансарди викупив попередній власник квартири.

У квітні 2020 року Олена початку роботи з заміни тимчасової покрівлі будинку на постійну, якісну, а також провела гідро – і теплоізоляцію (термомодернізацію). Оскільки роботи передбачають демонтаж металевої покрівлі та утеплення мінеральною ватою, будівельники зобов’язані на час ремонту забезпечити тимчасове укриття об’єкта, щоб у випадку дощу квартири жителів не були затоплені.

“Тимчасові дерев’яні конструкції, які дозволяють зафіксувати захисний тент над відкритим дахом, є необхідним заходом. Щойно ремонт буде завершено, усі допоміжні споруди і захисні тенти будуть негайно демонтовані. Завершення робіт попередньо заплановано на кінець травня. Я розумію, що зараз будинок виглядає не естетично, але, з урахуванням аварійного стану даху я не могла зволікати з ремонтом покрівлі, як і не могла дозволити затопити сусідів знизу. Дуже шкода, що будинок перетворився на об’єкт піару і став причиною для обурення киян”, – промовила Олена.

“Країна” розповідала, що роботи в будинку на Майдані Незалежності восени навіть привернули увагу уряду. Також ми повідомляли, що власниця квартири збиралася подавати до суду на Олексія Гончарука.

Залишити відповідь