Грета Тунберг вважає, що коронавірус оздоровила планету за короткий час

Новини України

Активістка Грета Тунберг вважає, що коронавірус оздоровила планету за короткий час

Экозащитница Грета Тунберг, фото: rbc.ru

Шведська школярка Грета Тунберг, зірка Голлівуду Хоакін Фенікс і інші “еко-світила” скористалися продемонстрованим напередодні Вдень Землі і висловили свою радість з приводу глобального економічного кризи, реалізувати їх мрію: знизити викиди вуглецю в атмосферу, які, як вони переконані, чреваті кліматичних апокаліпсисом.

Про це пише в четвер, 23 квітня, газета The New York Post.

Грета, втім, закликає однодумців-алармістів не розслаблятися і не впадати в надмірний оптимізм з приводу паузи: кліматична криза, за її словами, наближається, хоча темпи тимчасово сповільнилися.

“Ні “Грінпіс”, ні Грета Тунберг, ні хтось ще не досягли такого успіху успіху в справі оздоровлення планети за такий короткий час”, – прокоментував ці події іспанський учений Мартін Лопес Корредойра в блозі Science 2.0.

Раніше американський журнал Time назвав Тунберг “Людиною року – 2019”. Вона також фігурує в списку найвпливовіших жінок світу за версією BBC, двічі номінували на Нобелівську премію миру, а влітку поточного року правозахисна організація Amnesty International вручила їй свою найвищу нагороду: “Посол совісті”.

У серпні шведська школярка перетнула Атлантику на яхті з нульовим рівнем викидів, щоб взяти участь в кліматичному саміті ООН, який проходив восени в Нью-Йорку. На яхті, де дівчинка провела два тижні, не було ні кухні, ні опалення, ні холодильника, ні ванної кімнати. Електрика вона отримувала за допомогою сонячних батарей і вітряних турбін.

Грета відмовилася літати літаками – через парникових газів, що виділяються при польоті, і в знак протесту проти збитку, що наноситься навколишньому середовищу.

З 2018 року Тунберг проводить так звані “шкільні страйку в ім’я клімату”: кожну п’ятницю (якщо перебуває в Швеції) вона стоїть біля будівлі парламенту, вимагаючи захищати природу. В Америці Грета взяла участь у двох глобальних кліматичних страйках, а також у двох самітах.

Зірка Голлівуду Леонардо Ді Капріо зустрівся з захисницею природи Гретою Тунберг, яку преса охрестила “іконою клімату”, і був дуже вражений розмовою з нею.

Знаменитий актор оприлюднив спільне фото на своїй сторінці в соціальній мережі “Instagram” за підписом: “Послання Грети – це тривожний сигнал для світових лідерів: час бездіяльності пройшло”.

Ді Капріо також написав, що захоплений роботою, яку виконала дівчина, зазначивши, що завдяки їй він “з оптимізмом дивиться в майбутнє”.

Менш ніж за добу цей знімок зібрав понад чотири мільйони “лайків”.

“В історії людства траплялося, що в переломний момент звучали дуже важливі і потрібні голоси. Грета Тунберг стала лідером нашого часу. Історія судитиме нас за те, що ми робимо сьогодні, і ми зобов’язані забезпечити майбутнім поколінням придатну для життя планету – що ми сьогодні приймаємо як належне”, – наводить преса слова культового американського актора.

Залишити відповідь