Хайко Маас глава МЗС ФРН – розв’язала Другу світову Німеччина

Новини України

Офіційний Берлін заявив про однозначної відповідальності Німеччині за розв’язання війни

Глава МЗС ФРН назвав Німеччину винною у розв’язанні Другої світової, фото twitter.com/HeikoMaas

Напередодні 75 річниці перемоги над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні, міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас заявив про те, що однозначну вину за початок війни несе гітлерівський режим і назвав несправедливим спроби перекласти провину за розв’язання війни на якісь інші країни (відзначимо, що це часто робиться в Україні).

Свою заяву Хайко Маас зробив у статті для журналу Spiegel.

“Німецьке минуле показує небезпеку ревізіонізму, який замінює раціональне мислення міфами. Тому – і не в силу уявного моральної переваги – нам, німцям, необхідно висловити свою позицію, коли атакованих роблять атаковавшими, а жертв злочинцями.

Провадилися в останні місяці спроби безчесним чином переписати історію вимагають від нас прояснення, в якому перед обличчям міцних історичних фактів, по суті, немає необхідності: Німеччина одноосібно розв’язала Другу світову війну нападом на Польщу.

І тільки Німеччина несе відповідальність за злочин проти людяності Голокост. Хто сіє тут сумнів і нав’язує іншим народам роль злочинця, той чинить несправедливість. Той розколює Європу”, – написав Хайко Маас.

Раніше ми писали, що українські влада просуває теорію “спільної відповідальності” Німеччини та Радянського Союзу за початок Другої світової війни.

Крім того, президент Володимир Зелнский, виступаючи в січні в Польщі, назвав СРСР та Німеччини відповідальними за Голокост.

Також “Країна” повідомляла, як в Україні відзначать День перемоги.

Залишити відповідь