Хто був першим хворим з коронавірусом у Великобританії в грудні – хористи

Новини України

Першими хворими з коронавірусом у Великобританії ще в грудні стали учасники хорового колективу

Хористка Сюзанна Сміт, хвора задовго до оголошення епідемії в Британії. Фото: bbc.com

Лікар-епідеміолог Джон Райт з Королівської лікарні Бредфорда (Великобританія) підозрює, що коронавірус завезли в країну мінімум за місяць до офіційної реєстрації першого спалаху 31 січня. Ймовірно, Covid-19 ще в середині зими перехворіли члени аматорського хору.

Про це пише “Російська служба ВВС”.

За словами Райта, він отримав електронний лист від мешканки Бредфорда Джейн Хол. Жінка писала, що вона і її друзі, можливо, заразилися Covid-19 раніше кінця січня, коли був зафіксований перший випадок зараження в Британії.

Джейн співає у двох хорах: “Голосу Йоркшира” і місцевому аматорському хорі “А тепер усі разом!”. Вона стверджує, що з початку січня симптоми, схожі з Covid-19, були у хористів обох колективів.

Серед перших хворих співаків виявився партнер чоловіка, який повернувся 17 або 18 грудня з відрядження в Ухань і почав різко кашляти.

“Мій товариш по хору захворів у середині січня. Потім моя найкраща подруга Христина захворіла, а потім і я звалилася в перші вихідні лютого”, – розповіла Джейн.

Далі вона описала свої симптоми: різка біль у горлі, висока температура, головний біль, страшна втома, сухий кашель без відхаркування. З часом з’явилися утруднене дихання, ніби крізь в’язку масу, і відсутність нюху.

Коли їй стало краще, вона пішла відвідати свого хворого приятеля Саймона. Той зізнався, що у нього пропав смак.

Таким чином, Джейн описала класичні симптоми для Covid-19.

Також з’ясувалося, що в числі перших хворих хористів став керівник “А тепер всі разом!” Кріс Кемп. У нього кашель і відчуття повного виснаження з’явилися 27 грудня. Причому він не міг прийти в себе до початку лютого.

У січні багато хористи захворіли з одними і тими ж симптомами, але тоді вони не провели паралель з коронавірусом.

Лікар з обережністю припустив, що у них був саме Covid-19, оскільки ниточка заражень веде в Ухань і на коронавірус вказують терміни інфікування.

“Під час будь-якої епідемії, якщо відслідковувати початкову точку зараження, виявляєш, що були випадки набагато більш ранні, ніж передбачалося”, – робить висновок Райт.

Раніше “Країна” приводила заяву каналу Fox News про те, що коронавірус був створений в Уханьський лабораторії, а її співробітник і став “нульовим пацієнтом”.

Ми також писали в лютому про смерть в Італії людини, якого вважали “нульовим пацієнтом” в цій країні.

Залишити відповідь