Хворий підсудний двічі плюнув в обличчя судді після продовження тримання під вартою

Новини України

Інфікований підсудний двічі плюнув в обличчя судді

Підсудний заявив про інфекційної хвороби і плюнув в суддю в Миколаївській області. Фото: Twitter / cxemu

Три суддя звернулися до Вищої ради правосуддя і до Генерального прокурора із скаргою на фігуранта судового розгляду, який повідомив про свою інфекційної хвороби, після чого плюнув в суддю.

Про це повідомляється в документі, який судді Арбузинського районного суду Миколаївської області головуюча Ірина Явица, Ольга Киримова та Ірина Догарева направили у вищестоящі органи.

Вони повідомили про втручання у свою діяльність вчинком підсудного. Так, 23 квітня відбувся розгляд справи про крадіжку з проникненням у житло і умисному вбивстві, в якому потерпілий Валерій Ж звинувачує Максима Д.

Під час розгляду справи один з обвинувачених став вимагати у суддів документи під приводом того, що Арбузинського райсуду нібито був ліквідований. З застосуванням нецензурної лексики підсудний заявив, що суд – “приватне підприємство шарашкіна контора”, працює на замовлення, а сам він нібито знайомий з “господарем суддів” і “може ліквідувати суддів швидше, ніж сам господар” з обіцянкою посадити “колегію суддів на лаві підсудних поруч з ним”.

Примітно, що невдоволення легітимністю суду у обвинуваченого з’явилися коли прокурор спробував оголосити клопотання про продовження йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Потім він двічі плюнув в обличчя судді Ользі Киримовой.

З-за цього було вирішено зробити перерву для дезінфекції приміщень, так як у обвинуваченого раніше було виявлено безліч захворювань, в тому числі, і хвороб дихальних шляхів. Незабаром після відновлення засідання обвинувачений повідомив, що дійсно має список хронічних захворювань, і йому “зрозумілі наслідки” для судді.

“Вважаю, що така поведінка і дії обвинуваченого мають метою формування негативного уявлення суспільства про роботу судової влади, свідчать про відверту зневагу певними гарантіями незалежності суддів, явну неповагу до представників органів судової влади”, – заявила суддя Киримова.

Також вона вважає, що дії фігуранта справи можуть розцінюватися як тиск на суддю і перешкоджання виконанню службових обов’язків або спонукання до винесення неправомірного рішення.

“Крім того, дії обвинуваченого створюють для мене загрозу зараження інфекційними хворобами, що є небезпечним для мого життя”, – додала вона.

Нагадаємо, вчені встановили, що коронавірус передається від зараженого іншим людям за день до появи у нього симптомів. У такому випадку ефективність масок полягає в тому, що їхнє носіння дозволяє запобігти поширенню хвороби ще до того, як інфікований про неї дізнається.

Як повідомляла “Країна”, Американська Академія офтальмологів (AAO) поповнила список симптомів коронавіруса. До ознак хвороби тепер також зараховують кон’юнктивіт, який спостерігається у 1-3% пацієнтів з COVID-19.

Залишити відповідь