Ізраїльський Кнесет затвердив склад нового уряду

Новини Світу

Фото: Біньямін Нетаніягу / facebook.com

В Ізраїлі Кнесет затвердив у неділю складу 35-го коаліційного уряду Ізраїлю, сформованого за підсумками виборів 2 березня прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньяху в коаліції з лідером партії “Кахоль-Лаван” і колишнім главою Генштабу Бені Ганцем.

За довіру новому кабінету висловилися 73 із 120 депутатів, після чого Нетаньяху і його партнер по коаліції Бені Ганц принесли прем’єрську присягу. Спеціальне засідання Кнесету транслювалося парламентських канал ізраїльського телебачення, передає ТАСС.

“Народ хотів єдності, і він його отримав. Я уявляю 35-й кабінет міністрів Ізраїлю. Прем’єром стане Біньямін Нетаньяху. Бені Ганц буде прем’єр-міністром після ротації і міністром оборони”, – сказав Нетаньяху. “Прошу Кнесет затвердити склад кабінету”, – додав він.

Виступ прем’єра переривався вигуками членів опозиції із залу. “З цієї трибуни я вітаю успіх у створенні уряду єдності”, – сказав Нетаньяху, запросивши інші політичні сили приєднатися до кабміну.

“Громадяни Ізраїлю, я продовжу працювати заради вас і заради Ізраїлю 24 години на добу. Дякую вам за довіру, яке дозволило мені сформувати мій вже п’ятий кабінет міністрів”, – звернувся він до виборців.

Нетаньяху у своїй заяві також зазначив, що настав час для анексії палестинських територій. “Ось правда: ці території є місцем, де єврейський народ з’явився і розвивався. Настав час поширити ізраїльський суверенітет і вписати ще одну славну сторінку в історію сіонізму”, – заявив він.

Коаліційна угода дозволяє главі уряду почати здійснювати кроки щодо поширення суверенітету на окремі частини Західного берега Йордану згідно з мирним планом президента США Дональда Трампа після 1 липня 2020 року.

Потім в Кнесеті почалася церемонія приведення до присяги міністрів. Вони по одному піднімалися на трибуну парламенту і вимовляли слова клятви.

Згідно з коаліційною угодою партій “Лікуд” і “Кахоль-Лаван” Нетаньяху буде займати пост прем’єра до середини листопада 2021 року, після чого ця посада в рамках ротації перейде до Ганцю.

Засідання в Кнесеті пройшло у відповідності з вказівками Мінохоронздоров’я, спрямованими на запобігання поширення коронавіруса. Депутатів у залі поділяли порожні крісла, а їх обличчя були закриті медичними масками.

Залишити відповідь