Карантин у Тернополі з 3 вересня посилено не буде

Новини України

Влада Тернополя слідом за Луцькому відмовилися посилювати карантин у місті на вимогу Моз

З 3 вересня установи Тернополя працюватимуть у звичайному режимі. Фото: Flickr

У понеділок, 3 серпня, мер Тернополя скликає засідання міської ради для того, щоб дати оцінку законності віднесення обласного центру в “червону зону” карантину. З початку наступного тижня місто “буде працювати в звичайному режимі”.

Про це в суботу, 1 серпня, інформує прес-служба Тернопільської міської ради.

“З понеділка, 3 серпня, підприємства, установи та організації Тернополя працюватимуть у звичайному режимі. При цьому закликаємо мешканців дотримуватися санітарно-епідеміологічні умови, зокрема масковий режим, проводити температурні скринінги працівників і відвідувачів, забезпечувати дезінфекцію приміщень”, – йдеться в повідомленні.

При цьому в міськраді вважають, що місто віднесли до “червоної зони” коронавирусного карантину безпідставно. Так, за інформацією міськради, до 1 серпня середня кількість тестувань методом ПЛР у Тернополі становила 78,1 (показник повинен бути не менше 24), коефіцієнт виявлення випадків інфікування Covid-19 склав 11,1% (повинен бути менше 11%), показник динаміки зростання випадків інфікування – 12,5% (повинен становити менше – 10%).

“Важливо відзначити, що “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється у разі завантаженості більше 75% ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим Covid-19. Зараз у Тернополі цей показник становить 46,89%, що вдвічі менше нормативу”, – впевнені місцеві влади.

У міськраді додали, що з метою “забезпечення нормальної життєдіяльності міста та захищаючи права Тернополя на працю і свободу пересування”, мер міста Сергій Надал 3 серпня скликає позачергову сесію міської ради. Під час неї на розгляд депутатів буде винесено питання оцінки законності віднесення Тернополя в “червону зону”.

Варто зазначити, що сьогодні мер Тернополя звинуватив центральну владу у намаганні взяти місто в “карантинну блокаду”.

Нагадаємо, раніше сьогодні мер Луцька заявив, що міська влада не будуть зупиняти громадський транспорт та виконувати інші “незрозумілі” рішення через включення міста в червону зону.

Раніше ми публікували повний список регіонів, які Моз відніс у червону, помаранчеву, жовту чи зелену зону. Варто підкреслити, що найбільш суворий карантин повинен бути введений в червоній зоні. Там під заборону потрапляють пасажирські перевезення, робота установ сфери культури, громадського харчування, ТРЦ, соціальних та реабілітаційних центрів та інших установ.

Читайте Країну в Google News – натисніть Підписатись

Залишити відповідь