Карантин в Україні. Антимонопольний комітет відкриє справу проти Епіцентру і Нової Лінії

Новини України

У Антимономольном комітеті збираються відкрити справи проти “Епіцентру” та “Нової лінії” з-за порушення карантину

Антимонопольний комітет відкриє справу проти “Епіцентру” та “Нової лінії”. Фото: “Країна”

Антимонопольний комітет має намір відкрити справу проти торгових мереж “Епіцентр” і “Нова лінія” через торгівлі будматеріалами та іншими товарами не першої необхідності під час карантину.

Про це з посиланням на главу Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексія Хмельницького пише “Економічна правда”.

Відзначимо, що обидві мережі будівельних гіпермаркетів належать депутату Володимиру Гереги та його дружини Галини.

“Обурення громадян з приводу роботи деяких мереж під час карантину природно. Ми всі хочемо справедливості. А з точки зору антимонопольного законодавства робота “Епіцентру” та “Нової лінії” під час карантину є одержанням неправомірної переваги над конкурентами”, – сказав Хмельницький.

За його словами, недотримання мережами карантинних заходів могли поставити ці магазини в більш вигідне положення стосовно їхніх конкурентів, які дотримувалися обмежень. Також в АМКУ нагадали, що Нацполиция склала протоколи за ст. 44-3 Кпап, які зафіксували факти торгівлі забороненими товарами в період дії карантинних заходів у зазначених мережах (про складання 29 таких адмінпротоколів це раніше вже заявляв глава МВС Арсен Аваков).

“У найближчі дні чекаємо копії протоколів на порушників від Національної поліції. Після їх отримання відкриваємо справу. У разі, якщо дослідження Київського територіального відділення АМКУ підтвердить факти порушення конкурентного законодавства компаніями “Епіцентр”, “Нова лінія” або будь-якими іншими порушниками, на них буде накладено штраф у розмірі до 5% від доходу за 2019 “, – сказав Хмельницький.

В Антимонопольному комітеті також повідомили, що подібна ситуація зафіксована і з окремими відомими київськими ресторанами.

“Збираємо матеріали і зважуємо можливості правозастосування. І перевіримо будь-які інші компанії, якщо мати підстави вважати, що вони вчинили аналогічні порушення”, – заявили в АМКУ.

Нагадаємо, у магазинах мережі “Епіцентр” на протязі всього карантину торгували не тільки товарами першої необхідності. Однак з 3 травня продавати будматеріали та багато іншого в мережі заборонили.

Що, втім, не завадило клієнтам купувати все, що їм потрібно, оформляючи це інтернет-покупку на місці. На це стало йти близько 40 хвилин.

Також ми писали, що адмінпротоколи за порушення карантину проти директорів “Епіцентрів” розсипаються в судах.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь