Карантин в Україні більше нашкодив жінкам, ніж чоловікам – опитування

Новини України

82% економлять на продуктах, 77% не розрахуються за комуналку. В Україні жінки більше за чоловіків постраждали від карантину – ООН

В Україні жінки найбільше постраждали від карантину, ніж чоловіки. Фото: “Країна”

Пандемія Covid-19 і пов’язані з нею обмежувальні заходи піддають українок більшій небезпеці втрати доходів і заощаджень, ніж українців. При цьому 83% медпрацівників, які знаходяться “на передовій” під час боротьби з коронавірусом, – це жінки.

Про це свідчать результати онлайн-опитування, проведеного організацією “ООН Жінки”.

Збір інформації проводився з 28 березня по 7 квітня 2020 року. Методом онлайн-опитування було опитано 3310 респонденток і 528 респондентів старше 18 років з усіх регіонів України та мають доступ до інтернету.

Виявилося, що у зв’язку з коронавірусом кожна п’ята жінка і кожен четвертий чоловік в Україні очікують, що не будуть отримувати зарплату або дохід, якщо продовжать карантин. При цьому 82% жінок будуть економити на продуктах, серед чоловіків таких респондентів 72%.

77% жінок вважають, що у них виникнуть проблеми з орендою житла та оплатою комуналки, серед чоловіків про це турбуються лише 66%.

Виявилося, що на карантині жінки більше, ніж чоловіки відчувають додаткове навантаження в роботі по дому. 64% респонденток зазначили збільшення часу, який вони витрачають на прибирання, 51% – на приготування їжі, 53% – на психологічну та емоційну підтримку дорослих членів сім’ї. Показники серед чоловіків значно нижче: 44%, 28% і 39% відповідно.

Додаткове навантаження на жіночі плечі впала у зв’язку з переведенням навчальних закладів на дистанційне навчання. 79% респонденток, які мають дітей шкільного віку, зазначили, що в основному саме вони займаються їх навчанням у цей період. Причому відповіді чоловіків підтверджують цю тенденцію – тільки 32% чоловіків відповіли, що займаються організацією навчання дітей під час карантину.

Між тим, в Україні жінки становлять 83% від загальної кількості працівників охорони здоров’я. Працівниці медичної сфери і так званих кризових сфер (соціальні працівниці, продавщиці, аптекарі і т. д.) мають підвищений ризик інфікування Covid-19 і стикаються з додатковими витратами, оскільки змушені купувати засоби індивідуального захисту за свій рахунок.

Між тим, в організації зазначають, що з додатковими труднощами зіткнулися жінки-представниці найбільш уразливих груп: ВІЛ-позитивні, переселенки, матері дітей з інвалідністю і т. п. Деякі з них у ході опитування розповіли про свій досвід під час пандемії.

Нагадаємо, соціологи з’ясували, що третина українців вважає, що ситуація з коронавірусом в країні поліпшується.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь