Карантин в Україні. Покарають директорів Епіцентру за порушення – рішення судів

Новини України

Адмінпротоколи за порушення карантину проти директорів “Епіцентрів” розсипаються в судах

Керівників “Епіцентру” навряд чи покарають за порушення карантину. Фото: “Країна”

Незважаючи на те, що проти мережі будівельних супермаркетів “Епіцентр”, за даними глави МВС Арсена Авакова, за порушення карантину склали вже 29 протоколів, ймовірність того, що суд покарає директорів магазинів залишається незначною.

Про це з посиланням на вже винесені судові рішення пише “Судово-юридична газета”.

Справа в тому, що, по-перше, сам Кабмін раніше вже дав роз’яснення “Епіцентру”, з якого випливало, що гіпермаркет може працювати. Про це свідчить рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області.

“Листом від 18.03.2020 року Кабінет Міністрів України на запит ТОВ “Епіцентр К”, яке просило роз’яснити, яким чином повинен діяти об’єкт торгівлі різними видами товарів, інформував, що підпункт 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів від 11 березня 2020 року №211 не поширюється на об’єкти торговельного та побутового обслуговування населення, які здійснюють торгівлю засобами гігієни. Обов’язковою умовою їх діяльності є проведення дезінфекційних заходів, посиленого моніторингу, контролю за виконанням санітарно-епідеміологічних заходів, проведення температурного скриннингу”, – сказано в рішенні суду по справі №159/1475/20.

А по-друге, всі супермаркети мережі “Епіцентр”, яких налічується понад 65 по Україні, не мають статусу окремих юридичних осіб, або його філій чи представництв. Вони вважаються невідокремленими структурними підрозділами у системі компанії ТОВ “Епіцентр К”, тому адмінпротоколи стосовно керівників магазинів в регіонах вже розсипаються в судах.

Приміром, Білоцерківський міськрайонний суд Київської області справу за статтею 44-3 Кпап (Порушення правил щодо карантину людей – Ред.) закрив, оскільки директор гіпермаркету, як зазначив суд, є найманим працівником (що аналогічна практика з найманим працівникам є і по інших об’єктах торгівлі):

“Суд прийшов до переконання, що оскільки особа є найманим працівником – директором одного з будівельних торгово-господарських гіпермаркетів “Епіцентр”, яких понад 65 на території всієї України, які не мають статусу окремих юридичних осіб, або ж філій або представництв, а мають статус невідокремлених структурних підрозділів у системі компанії ТОВ “Епіцентр К”, то особа не є суб’єктом правопорушення, передбаченого статтею 44-3 Кпап, так як директор не уповноважений припинити роботу магазину і ці обов’язки на нього не покладені”, – наголошується в рішенні суду по справі №357/3394/20

До речі, аналогічна ситуація мала справу в Черкасах, де мер міста Анатолій Бондаренко заявляв, що з поліцією намагався закрити будівельний гіпермаркет, але через день він відкрився (в компанії “Епіцентр” інформацію про закриття спростували).

“В судовому засіданні встановлено, що ТОВ “Епіцентр К” є юридичною особою, до складу якого входить невідокремлений структурний підрозділ “Гіпермаркет “Епіцентр К р. Черкаси”, та який здійснює представництво і захист інтересів Суспільства, фінансується Суспільством, не має окремого балансу, діє від імені суспільства і відповідальність за діяльність необособленного структурного підрозділу несе Товариство, що підтверджено положення про необособленном структурному підрозділі ТОВ “Епіцентр К” “Гіпермаркет “Епіцентр К р. Черкаси”, затвердженого генеральним директором ТОВ “Епіцентр””, – сказано в рішенні Соснівського районного суду Черкас по справі №712/2640/20.

Також уточнюється, що продаж товарів у гіпермаркеті здійснюється безпосередньо юридичною особою ТОВ “Епіцентр К”, єдиним посадовою особою, а директор маркету та інші працівники виконують свої трудові функції в межах своїх службових обов’язків. Відповідно, в службові обов’язки директора не входить питання прийому відвідувачів і здійснення роздрібної торгівлі від імені ТОВ, він не наділення будь-якими адміністративно-розпорядчими функціями та повноваженнями.

Подібна ситуація була і в Сумах (Зарічний районний суд Сум не зміг притягнути до відповідальності комерційного директора необособленного структурного підрозділу “Гіпермаркет “Епіцентр К” р. Суми”), і в Запоріжжі (рішення Жовтневого райсуду Запоріжжя у справі №331/1212/20 ), та у Дніпропетровській області (рішення Саксаганського районного суду Кривого Рогу.

Відзначимо, що в Кабміні помітили продаж будматеріалів в “Епіцентрах” тільки через 1,5 місяця – незважаючи на те, що в магазинах мережі продовжували торгувати не тільки товарами першої необхідності протягом всього карантину.

Втім, 3 травня в “Епіцентрах” все ж заборонили продавати всі товари, крім товарів першої необхідності. Але, як з’ясувала “Країна” 4 травня “Епіцентрах” продовжили продавати будматеріали, оформлюючи їх, як інтернет-купівлю. Це стало займати 40 хвилин.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь