Карантин в Україні продовжили до 11 травня

Новини України

Кабмін офіційно подовжив карантин в Україні до 11 травня

Кабмін продовжив термін дії карантину в Україні. Скріншот: YouTube/ КабМін

На засіданні в середу, 22 квітня, Кабінет міністрів України, як і планувалося, до 11 травня продовжив в країні карантин. Зазначимо, що жодних послаблень до цієї дати не планується.

Так, термін дії обмежень, який повинен був завершитися 24 квітня, продовжено до понеділка, 11 травня. В уряді вважають, що Україна пройде піковий період захворюваності Covid-19.

“При прийнятті рішення ми спиралися на моделювання аналітиків НАН України і дані Моз, які свідчать, що пік захворюваності може наступити на початку травня”, – повідомив прем’єр-міністр Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

За його словами, в уряду вже є чіткий план виходу з карантину, який складається з 5 етапів.

“Стартову точку цього плану ми називаємо “День”. Для його початку є дві умови. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання в країні не змінюється або коливається в межах 5%. По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з Covid-19 менш ніж на 50%”, – повідомив Денис Шмигаль.

За його словами, Кабмін розраховує, що “День” настане 12 травня. До цього терміну уряд працює над декількома завданнями: поступово збільшує кількість тестувань, покращує забезпечення лікарень і медиків, вводить систему Е-контролю за самоізоляцією як альтернативу обсервації і розробляє нові соціальні стандарти. Це насамперед носіння засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції і постійна дезінфекція.

“Україна неодмінно повернеться до звичного ритму життя, але загроза, на жаль, найближчим часом не зникне. І ми разом з усім світом повинні навчитися жити в нових умовах”, – написав Шмигаль.

Відзначимо, що раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль вже розповідав, що найближчим часом в країні будуть пом’якшуватися обмежувальні заходи. В першу чергу, мова про некритичні об’єкти інфраструктури, які можуть зіграти роль у стабілізації економіки.

Нагадаємо, що карантин у зв’язку із загрозою поширення в країні коронавіруса ввели в Україні ще 16 березня. Його термін повинен був закінчуватися 3 квітня. Проте вже в кінці березня Кабмін на 30 днів продовжив карантин і ввів режим надзвичайної ситуації по всій Україні.

“Країна” веде пряму трансляцію засідання Кабміну 22 квітня.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь