Карантин в Україні – Рівень депресії виріс

Новини України

Українці стали менше турбуватися на карантині, але у них зростає рівень депресії – опитування

Українці стали менше турбуватися на карантині, але зростає рівень депресії – соцопитування. Фото: Країна

З-за карантину і самоізоляції українці стали частіше відчувати депресію, однак рівень паніки серед населення залишається помірним. При цьому деяких громадян від пригніченості рятує робота.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” з 10 по 12 квітня.

Соціологи з’ясували, що порівняно з попередніми двома хвилями опитування (з 27 по 28 березня і з 3 по 4 квітня), серед жителів України помітне незначне зростання депресії і падіння тривожності. Тим не менш, паніка, розлади сну і втому зустрічаються так само часто, як і раніше.

Інфографіка: Соціологічна група “Рейтинг”

“Підвищення рівня депресії вірогідно пов’язане з фізичними обмеженнями (малорухливість, менша активність) і відсутністю достатньої кількості зовнішніх подразників: нових вражень, подій, інтенсивності взаємодії з іншими. Життя на карантин – це часто “день бабака”, – монотонна одноманітність, яка призводить до зниження настрою, млявості”, – вважають дослідники.

Також у “Рейтингу” пов’язують депресію з підвищеною втомою і розладами сну. У той же час соціологи стверджують, що ситуативна тривожність, яку відчували українці з-за незвичайних для них умов життя в карантині, починає спадати.

Інфографіка: Соціологічна група “Рейтинг”

“Рівень паніки в цілому з початку карантину залишався на дуже помірних рівнях, а зараз її зростання здається вже малоймовірним, оскільки цей стан виникає у відповідь на реальну або уявну серйозну загрозу, пов’язану з сильними негативними переживаннями з незвичайної ситуації. До того ж паніка у психологічно здорової людини – це короткочасне стан – від декількох хвилин до декількох днів, які вже пройшли від початку карантину”, – додали експерти.

Результати опитування також наочно показали помітне зростання розладів сну у людей від 30 до 49 років і втоми у громадян від 50 до 59 років. Незважаючи на це, серед останніх фіксується зниження рівня тривоги. Така ж тенденція і серед старших вікових груп.

Судячи з відповідей респондентів, більш емоційно до нового укладу життя відносяться жінки. Проте в динаміці за цей час у них помітно зниження рівня тривоги – вони краще адаптувалися і звикли до змін. У чоловіків фіксується зростання показників депресії і розлади сну, які міцно пов’язані між собою.

У той же час, люди, які працюють під час карантину рідше відчувають проблеми зі сном і депресію порівняно з безробітними.

“Робота допомагає урізноманітнити життя на карантині, частково зберегти активність, спілкування і взаємодія, відволіктися від негативних думок і мати більш звичний розпорядок дня. Незважаючи на це у всіх категоріях практично однакові індекси втоми. Також серед тих, хто працює у віддаленому режимі рівень тривоги і паніки вище, ніж у тих, хто ходить на роботу, оскільки працювати віддалено – це надзвичайна ситуація, яка вимагала адаптації, досі багато процеси ще не налагоджені, є частина завдань, які взагалі неможливо зробити віддалено, або якість виконання яких знижений. Ті, хто мають можливість ходити на роботу, зберегли більшу частину свого звичайного життя і робочого взаємодії, ніж ті, хто працює віддалено”, – йдеться в повідомленні.

Вибіркова сукупність III хвилі (10-12.04.) – 1627 респондентів у віці від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 4%. Інтернет-опитування методом Computer-Assisted Self Interviewing (CASI) здійснено на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Нагадаємо, що за даними прем’єра Дениса Шмигаля, карантин може тривати два роки.

Раніше ми писали, що абсолютна більшість українців не звертаються до психологів. Деякі воліють звертатися до екстрасенсів та недипломированным фахівців з медицини.

Залишити відповідь