Карантин в Україні закінчиться 11 травня, але маски і дистанція залишаться, – прем’єр Шмигаль

Новини України

Шмигаль розповів, як бачить життя в Україні після карантину. Маски і дистанція залишаться

В Україні після закінчення карантину повинні залишитися стандарти соціальної поведінки. Фото: Страна.иа

В Україні після закінчення дії карантину щодо недопущення поширення коронавіруса в країні повинні залишитися стандарти соціальної поведінки, як і під час епідемії. Це масковий режим, дезінфекція, соціальне дистанціювання та онлайн-покупки.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль а своєму каналі в Telegram.

“Україна, як і весь світ, повинна навчитися жити за новими стандартами, з новим соціальним поведінкою. Ослаблення карантину не означає, що загроза пройде. Такі прості правила, як дотримання дистанції, постійна дезінфекція та індивідуальна захист можуть убезпечити нас і після закінчення карантину”, – написав він.

Так, прем’єр-міністр наполягає, що навіть після послаблення і закінчення карантину громадянам варто продовжувати уникати великих зборів і забезпечувати дистанцію не менше 1,5 метра. Стандарт проведення дезінфекцій в публічних просторах і розміщення дозаторів з дезінфікуючими засобами на видних місцях також повинен зберегтися.

Крім того, слід продовжувати використовувати засоби індивідуального захисту – захисні маски і рукавички, вважає Шмигаль.

Також повинен бути закріплений перехід до “touchless economy” (безконтактна економіка, – з англ.) – поширення онлайн-продажів і безготівкових платежів, безконтактна доставка, спеціальне обслуговування в супермаркетах та закладах громадського харчування.

Як повідомляла “Країна”, уряд розробив план поетапного виходу країни із загальнонаціонального карантину. Він розрахований на п’ять кроків і почнеться з 12 травня за умови заповнення лікарень пацієнтами з Covid-19 менш ніж на 50% і збереження відсотка виявлених випадків захворювання в країні в межах 5% протягом 10 днів. Останній буде зроблено, коли випадки зараження коронавірусом практично зійдуть нанівець.

Залишити відповідь