Катерина Рожкова стала тимчасової главою НБУ після відходу Смолія

Новини України

Рожкова тимчасово замінила Смолія на посаді голови НБУ

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що команда фінрегулятора залишається працювати. Фото: НБУ

Заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова буде тимчасово виконувати обов’язки пішов з поста глави фінрегулятора Якова Смолія.

Про це вона заявила під час прес-конференції НБУ в п’ятницю, 3 червня.

“До призначення нового голови, я, за розкладом посадових обов’язків, буду виконувати обов’язки голови Національного банку”, – сказала Рожкова.

Вона також звернулася до президента, уряду і політиків із закликом до співпраці, в рамках якого НБУ зможе виконати всі функції, покладені на цей орган українським законодавством.

“Для нашої команди “червоними лініями” залишаються ті лінії, які були озвучені головою. По-перше, незалежність НБУ як інституції, право Нацбанку приймати рішення незалежно від політичних побажань, а тільки з метою підтримки макрофінансової стабільності. Це також неприпустимість включення друкарського верстата, неприпустимість повернення збанкрутілих банків колишнім власникам. Це неприпустимість адміністративного втручання в ринкові відносини”, – зазначила Рожкова і додала, що команда НБУ залишається працювати, щоб забезпечити “макрофінансову стабільність”.

Слова Рожкової з 03:13. Відео: YouTube/ 5 канал

Нагадаємо, 1 липня Смолій написав президенту України заяву про звільнення за власним бажанням. За його словами, на керівництво НБУ виявляється сильний політичний тиск. Глава держави передав на розгляд Верховної Ради проект постанови про звільнення Смолія з посади голови НБУ, а парламентський Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав цей документ.

Раніше ми публікували список кандидатів, які можуть стати повноцінними керівниками НБУ.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь