Кішки можуть хворіти коронавірусом і передавати його іншим кішкам

Новини України

Вчені дізналися, що кішки можуть хворіти коронавірусом і передавати його своїм родичам

Кішки можуть заражати один одного коронавірусом. Фото: Країна

В лабораторних умовах кішки легко заражаються вірусом SARS-CoV-2, який викликає коронавірус і можуть стати джерелами інфекції для інших кішок. До такого висновку прийшли вчені США і Японії після певних досліджень.

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі New England Journal of Medicine.

У процесі дослідження трьом кішкам ввели вірус, виділений у людини з COVID-19. Після цього протягом трьох днів результати аналізу мазків, взятих з носової порожнини тварин, показали, що всі кішки заражені. На наступний день після того, як твариною був введений інфекційний агент, в кожну клітину до зараженим кішкам було поміщено по одній здорової кішки. Через шість днів у них теж був виявлений вірус.

Уточнюється, що ні в однієї з інфікованих кішок не було симптомів хвороби, і всі вони впоралися з коронавірусом. Але вчені попереджають, що хворі коронавірусом повинні пам’ятати, що вони можуть передати вірус своїм домашнім вихованцям, у яких іноді виникають тяжкі симптоми респіраторного захворювання.

Також дослідники стурбовані тим, що результати наукового дослідження можуть бути невірно витлумачені як доказ небезпеки заражених тварин для людей. Але поки немає ніяких науково підтверджених свідчень, що людина може заразитися SARS-CoV-2 від кішки.

Раніше “Країна” писала про те, що в Німеччині знайшли препарат, що зупиняє розмноження коронавіруса в організмі.

Також ми повідомляли, що доктор Комаровський пояснив, як поводитися з котом під час коронавіруса.

Залишити відповідь