Коли можна очікувати офіційну вакцину від коронавіруса через рік – ВООЗ

Новини України

У ВООЗ назвали терміни, коли можна чекати на офіційну вакцину від коронавіруса

Меліта Вуйнович. Фото: who.int

Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я в Росії Меліта Вуйнович розповіла про розробки вакцин від нового типу коронавіруса. За її словами, таких вакцин кілька десятків, а випробування вони пройдуть в кращому разі через рік.

Тему вакцин Вуйнович торкнулася під час інтерв’ю в ефірі “Ехо Москви”.

Представник ВООЗ відзначила, що по трьох з 67 існуючих у світі прототипів вакцини почалися клінічні випробування, а інші близькі до цього.

“На даний момент ВООЗ відомі 67 кандидатів – прототипів вакцини. Три з них почали перше клінічне випробування, інші близькі до перших клінічних випробувань. Але навіть якщо все буде йти абсолютно чудово, то від 12 до 18 місяців буде потрібно, щоб пройшли всі фази клінічного дослідження, клінічні проби і щоб почалася масова продукція… Залежить зараз, яка вакцина буде успішна, а це значить, що вона буде безпечна, що вона викличе досить стійкий імунітет хоча на рік (як вакцина від грипу), щоб попередити захворювання. Так що 12 місяців – найбільш оптимістичний прогноз”, – констатувала Вуйнович.

Раніше “Країна” повідомляла, що далі всіх у розробці вакцини просунувся Китай.

Ми також приводили враження однієї з учасниць клінічних випробувань вакцини від нового вірусу в США.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь