Коли почнеться адаптивний карантин в Україні з 22 травня по 22 червня 2020 року

Новини України

Кабмін опублікував постанову про адаптивне карантині в Україні з 22 травня по 22 червня

Кабмін опублікував постанову про адаптивне карантині з 22 травня по 22 червня. Фото: “Країна”

Кабінет міністрів опублікував загальні правила, умови і дати ослаблення карантину в Україні.

Про це повідомляється в постанові №392 від 20 травня “Про встановлення карантину з метою запобігання розповсюдження на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів ослаблення протиепідемічних заходів”.

“Встановити з метою запобігання розповсюдження на території України … COVID-19 … з 22 травня до 22 червня 2020 на території… з урахуванням епідемічної ситуації в регіоні карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету міністрів від 11 березня 2020 №211”, – йдеться в документі.

Так, у регіонах, де ситуація з коронавірусом в цілому допустима, буде проводитися ослаблення карантинних заходів у відповідності з цією постановою.

“Ослаблення протиепідемічних заходів застосовується і припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності в регіоні ознак для ослаблення протиепідемічних заходів, визначених цією постановою”, – зазначено в постанові.

Так, зазначається, що рішення про чергове ослаблення карантину будуть переглядатися не рідше одного разу в тиждень, при цьому спиратися Кабмін буде на ситуацію в тому чи іншому регіоні.

Також названі конкретні ознаки ситуації, за яким можна орієнтуватися і продовжувати послаблювати карантин: инцидентность – загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тисяч населення – менше 12 осіб на 100 тисяч чоловік населення. Завантаженість ліжок у виділених для боротьби з COVID-19 повинна бути менше 50%. А також середню кількість тестувань методом ПЛР та ІФА більше 12 на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів.

Так, з 22 травня у регіонах, де ситуація з поширенням коронавіруса прийнятна, відкриють готелі (без ресторанів), міський та приміський транспорт (за умови не більше однієї особи на 10 кв. м.), спортивні заходи до 50 учасників без глядачів.

За умови носіння медичних масок і респіраторів за місцем, з 25 травня відкриють метро і дитячі сади. А з першого червня можуть відкритися фітнес-центри, однак групові заняття з кількістю людей більше 20 будуть заборонені. Також повернуться в роботу освітні центри з групами до 10 осіб, відновиться робота залізно-дорожнього транспорту.

З 10 червня відкриються ресторани в приміщеннях, установи культури, готелі, хостели, а з 15 червня відновлять авіасполучення.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що, починаючи з 22 травня по 22 червня на території України буде діяти карантин з урахуванням епідемічної ситуації в регіоні. За словами міністра, уряд вводить чіткі ознаки на території різних регіонів, які можуть відрізнятися від регіону до регіону.

Як повідомляла “Країна”, 13 травня відбулося засідання Кабінету міністрів, на якому чиновники послабили карантин в Україні додатково до існуючих правил. Точкові зміни стосуються прогулянок по вулиці, відвідування кафе, перетину кордону. Також в уряді розповіли, які послаблення введуть після 22 травня. Водночас Віталій Кличко раптово захотів запустити метро так і інший транспорт у Києві. Також про другому етапі виходу з карантину сказав президент.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь