Коли за призначення Саакашвілі Рада може проголосувати в кінці квітня

Новини України

Голосування за призначення Саакашвілі в Раді можуть перенести на наступний тиждень

Михайло Саакашвілі, фото: rbc.ua

Верховна Рада може голосувати за призначення екс-президента Грузії і колишнього голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі на посаду віце-прем’єр-міністра з питань реформ на наступному тижні у вівторок або середу, 28-29 квітня, а не в цю п’ятницю, як раніше повідомлялося (як писала “Країна”, з голосами за Саакашвілі всередині “Слуги народу” є проблема).

Про це перший заступник голови фракції і глава партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко сказав в ефірі телеканалу “Україна 24” у четвер, 23 квітня.

“Я знаю, що зараз йдуть розмови, зустрічі навіть у пана Саакашвілі з іншими фракціями. На завтра цього питання в порядку денному немає, і у нас є в принципі сумніви, чи буде він додано президентом. Тобто , можливо, мова йде про самому голосуванні з цього кадрового питання десь наступного тижня – у вівторок, середу”, – зазначив Корнієнко.

За його словами, у членів фракції “Слуга народу” різні настрої щодо можливого призначення Саакашвілі.

“Дійсно, різні настрої в чатах. Є такий настрій, воно переважає, – послухати пана Саакашвілі, зробити висновки, задати питання і визначатися, тому що кадрові призначення в останній час знаходять все більшу роль парламенту. Ось у нас уже кілька призначень, коли треба працювати з депутатами, доносити свої ідеї, доносити свою програму”, – сказав Корнієнко.

При цьому сам він схиляється до того, щоб підтримувати кандидатуру Саакашвілі, але остаточно визначатися після участі Саакашвілі на засіданні фракції “Слуга народу”.

Голова партії “Слуга народу” розраховує, що в п’ятницю на засіданні фракції Саакашвілі депутатам представить прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Я думаю, що до нас завтра навідається і прем’єр-міністр. Це було б правильно і справедливо. Він представить пана Саакашвілі, тому що, наскільки я знаю, це була його ініціатива, не тільки Президента, і вони разом нам пояснять, як вони бачать зрушення в цьому напрямку”, – зазначив Корнієнко.

Він додав, що вже мав можливість поспілкуватися з Саакашвілі і задати йому питання.

“Завтра на фракції, я думаю, що ми дамо можливість задати питання народним депутатам. Якщо залишиться час, то я у нього запитаю про його бачення відносин з нашими міжнародними партнерами. Тому що я знаю, що він у цьому не сильно розбирається, у нього хороші стосунки по всьому світу з дипломатичними колами, і нам слід було б у цьому напрямку посилитися, особливо враховуючи ситуацію з міжнародного фінансування, за яке ми боремося вже не перший місяць. Але виникає питання, чи зможе нам пан Саакашвілі допомогти вибудовувати таку співпрацю з міжнародними фінансовими установами, щоб воно було взаємовигідним”, – сказав Корнієнко.

Раніше “Країна” повідомляла, що президент Зеленський зустрівся з Саакашвілі і запропонував йому поділитися своїми ідеями реформ з Кабміном та Радою.

Також ми писали, що в Грузії з в’язниці вийшов екс-прем’єр і соратник Саакашвілі.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь