Колишній боєць Айдара розповів про тортури в батальйоні в 2014 році

Новини України

“Комусь із полонених відпиляли руку”. Колишній боєць “Айдара” розповів про тортури в батальйоні

Колишній боєць “Айдара” розповів про тортури в батальйоні під керівництвом Мельничука. Юрій Асєєв. Фото: Спектр

Колишній боєць “Айдара”, правозахисник і журналіст з Луганської області Юрій Асєєв розповів про тортури, які практикувалися в добровольчому батальйоні в 2014 році.

Про це він повідомив в інтерв’ю виданню “Спектр”.

Асєєв згадує, як одного разу його відправили допитувати людину, якого затримали за підозрою у сепаратизмі.

“Полонений був командиром дев’ятої роти ополчення з Щастя. Місцевий чоловік, який потрапив у полон разом з сином. Прізвище ніколи не забуду: Нееш-тато. Штабіст хотів отримати імена і відправити групу на їх затримання”, – заявив Асєєв.

За його словами, після того, як він сказав полоненому вийти з камери, чоловік виявився не в змозі стояти на ногах. При цьому умови, в яких перебував затриманий, були далеко не гуманними.

“Він каже, що не може вийти – Ред.) і задирає штанину. А там стирчить кістка ноги. Навколо кістки всі вже чорне. Навколо – цілковита антисанітарія. Він сидить на підлозі, ноги витягнуті вперед. Каже: “Я не можу навіть встати”. Я запитав, чи був лікар. Нікого не було. Годинникового прошу покликати лікаря. Приніс йому води. Я запитав, чи готовий він назвати тих, кому вони видавали зброю. Готовий. Але йому потрібен лікар. Прибігли ще: мовляв, треба дізнатися у Мельничука, чи можна до нього ще комусь заходити. А командир — в Києві…”, – додав правозахисник.

Асєєв також розповів, що полоненого по прізвища Нееш-тато українські військові планували обміняти на Надію Савченко. Однак з-за важкого стану затриманого, він не міг дожити до обміну без термінової медичної допомоги.

“Стали телефонувати Мельничуку, який на черговому ток-шоу на ТБ сидів. Він незадоволений. Гаркнув: “Так, всі відійшли. Ніхто до нього не підходить, поки я не повернуся”. Всі розійшлися. Я постояв, подивився і так, теж пішов. На наступний день полонений помер… того вечора ми з товаришем якраз повернулися з продуктового магазину. А там вже йдуть розборки: п’яний друг комбата щось з’ясовує. Потім мене викликали. “Ти заходив до цього?” Заходив, а що? А він, виявляється, помер”, – сказав бывщий боєць “Айдара”.

Після цього інциденту Асєєв доповів про подію Мельничуку.

“На наступний день приїжджає Мельничук, якому я все різко висловив. Тим більше, що раніше вже чув про те, що комусь із полонених відпиляли руку… Я сам чув, як хтось кричав страшним голосом у підвалі, а на наступний день кажуть, що він помер. Це правда про руці чи ні? Почав затискати. Він психанув і мене закрили самого на підвалі”, – розповів Асєєв.

Пізніше Мельничук наказав випустити Юрія з підвалу. Але сказав йому піти з батальйону.

Нагадаємо, що нещодавно грецький суд відпустив затриманого за запитом РФ колишнього командира добровольчого батальйону “Айдар” Сергія Мельничука.

Він підозрювався у вбивстві двох осіб та створенні незаконного збройного формування. Як з’ясувала “Країна”, РФ переслідує Мельничука у справі Надії Савченко, яку засудили за вбивство двох російських журналістів влітку 2014 року.

Сам Мельничук звинувачення відкидає. Свою позицію він виклав у інтерв’ю “Країні”.

Залишити відповідь