Кому в Україні не індексують пенсії – коментар Пенсійного фонду

Новини України

У Пенсійному фонді розповіли, коли проіндексують пенсії, які не підняли в травні

Не всім пенсіонерам в Україні провели індексацію пенсій. Фото: “Країна”

В Україні в травні 2020 року відбулася індексація песий. При цьому сума збільшення розраховувалася для всіх індивідуально. У Києві вона, наприклад, склала близько 320 гривень. Втім, у двох категорій пенсіонерів розмір пенсії не змінився.

Про це в ефірі “Суспільного” 13 травня повідомила заступник начальника головного управління Пенсійного фонду Олена Бойко, оприлюднене відео в YouTube.

За її словами, після перерахунку пенсіонери повинні були отримати надбавку не менше 100 гривень, а точна сума залежить від коефіцієнтів зарплати та стажу. При цьому при підвищенні на 11% не враховувалися певні підвищення та доплати.

“Не були підвищені пенсії пенсіонерам, у яких середня константа вище, ніж передбачено урядовою постановою. Якщо досі такий показник становив 4404 гривні, збільшивши його на 11%, середній став складати 4778 гривень. Отже, у тих пенсіонерів, які виходили на пенсію в минулому році, показник вище, і по таких справах перерахунок не зроблено”, – сказала Бойко.

Крім того, не індексувалися пенсії, що видаються за спецзаконами. Але зараз проводиться їх оцінка відповідно до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, тому пенсіонери, які потрапляють під цю категорію, повинні отримати підвищення до 25 травня.

При цьому індексація пенсій відбувається тільки раз у році, тому до кінця 2020-го вони більше проводитися не будуть.

Бойко про індексацію пенсій – з 02:19:00

Нагадаємо, “Країна” докладно писала про те, кому і коли в цьому році збільшать пенсії.

Залишити відповідь