Коронавірус небезпечний для собак, які можуть заразитися і померти

Новини України

Вчені дізналися, що собаки можуть заразитися і померти від коронавіруса

Собаки можуть заразитися і померти від коронавіруса. Фото: pixabay.com

Вчені досліджували двох собак в Гонконзі, у яких знайшли РНК коронавнируса після госпіталізації їх господарів, однак таке випадки дуже рідкісні.

Про це повідомляє Nature.

Так, близько двох місяців тому в Гонконзі у 17-річного шпіца і вівчарки, чиї господарі захворіли коронавірусом, виявили антитіла до хвороби і знайшли її частки в РНК собак. Очевидно, що тварини заразилися від своїх господарів. Проте ще одна собака, яка жила з хворою, не була інфікована. Обидва домашніх улюбленця перехворіли безсимптомно, однак через два дні після повернення в сім’ю, шпіц помер.

Імовірно, коронавірус спровокував ускладнення у внутрішніх органах, від чого вже немолода собака не витримала. Однак молода вівчарка перехворіла і продовжує радувати господаря.

Раніше було відомо, що люди заразили тхора, котів і тигра, однак з собаками випадки поодинокі, незважаючи на те, що їх рецептор АПФ-2, який необхідний для потрапляння вірусу в клітини, схожий з людським.

Учені з Австралії та Китаю під керівництвом Маліка Пейриса (Malik Peiris) з університету досліджували заражених собак і ще 13 вихованців, чиї господарі захворіли – ті виявилися здорові. Обидві собаки на всьому протязі карантину не виявляли симптомів інфекції. У сироватці крові собак виявили антитіла до SARS-CoV-2.

Проте вчені відзначають, що даних про те, чи можуть собаки заражати і заражатися коронавірусом, недостатньо. однак, виходячи з того, що подібні випадки вже зареєстровані, варто з обережністю дозволяти тваринам контактувати з потенциаоьно хворими людьми.

Нагадаємо, в Гонконзі зафіксували перший випадок підозри на зараження коронавірусом у домашньої собаки. Померанського шпіца помістили в спеціальний карантинний центр для тварин.

Як повідомляла “Країна”, зоозахисники з київської команди порятунку тварин відзвітували про допомогу, наданої очутившимся в біді нашим меншим братам. У звіті вказано один курйозний випадок, коли здорового пса-самця прийняли за хвору вагітну самку.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь