Коронавірус прийшов в Нью-Йорк з Європи, а не з Китаю

Новини України

“Залишили задню двері відчиненими”. Губернатор Нью-Йорка розповів, звідки в місто потрапив коронавірус

Коронавірус прийшов в Нью-Йорк з Європи, фото: скріншот

Штат Нью-Йорк, коронавірус прийшов не з Китаю, а був завезений з європейських країн. Про це заявив губернатор штату Ендрю Куомо журналістам, передає Інтерфакс.

Він навів результати дослідження Північно-Східного університету США, згідно з яким до 1 березня, коли в штаті був зареєстрований перший підтверджений випадок захворювання, понад 10 тис. жителів вже були інфіковані. На його думку, найбільш вірогідним джерелом є Італія.

Губернатор зазначив, що Трамп наказав ввести заборону на в’їзд з Китаю 2 лютого, більш ніж через місяць після появи перших повідомлень про спалах інфекції в Ухані, а рішення обмежити в’їзд Європи було прийнято тільки в березні, коли вірус вже широко поширився у Сполучених Штатах.

“Ми закрили вхідні двері для в’їзду з Китаю, це було правильно. – Але ми залишили задню двері відкритими, тому що вірус вилетів з Китаю до того часу, коли ми ввели заборону на поїздки в Китай”, – сказав Куомо на брифінгу.

Він звинуватив адміністрацію США в сповільненій реакції на епідемію в Китаї, звідки почали надходити тривожні повідомлення у січні і лютому.

За його словами, за ці два місяці з Європи в аеропорти Нью-Йорка і Нью-Джерсі прилетіли 2,2 млн чоловік, багато з яких, ймовірно, були носіями COVID-19.

“Ми приступили до дій через два місяці після спалаху хвороби в Китаї. До того часу, як ми схаменулися, “кінь вже покинула стайню”, – сказав губернатор.

Він зазначив, що важливо, щоб країна вчилася на помилках, які були допущені, тому що інфекція може знову спалахнути восени або ж може з’явитися новий вірус.

“Це станеться знову, повірте. Давай не будемо закопувати голову в пісок”, – сказав він.

Раніше повідомлялося, що в Нью-Йорку померли дев’ять з десяти хворих з коронавірусом, яких підключали до ШВЛ.

Також ми писали, що жителі Нью-Йорка звинуватили ВООЗ в халатності і змові з Китаєм і подали позов.

Залишити відповідь