Коронавірус в Білорусі. Лукашенко відклав послання парламенту з-за коронавіруса

Новини України

Бацька відклав своє послання до парламенту через “коронапсихоза”

Лукашенко повинен був звернутися з традиційним посланням до парламенту і народу. Фото: Вікіпедія

Президент Білорусі Олександр Лукашенко скасував традиційне послання до парламенту і народу, яке було заплановано на середину квітня, з-за пандемії коронавіруса.

Про це з посиланням на прес-службу президента РБ повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“У тому, що послання відкладено, немає ніякої конспірології. Захід було заплановано на середину квітня, але без конкретної дати. Як тільки готове було б послання і воно відповідало б духу сьогоднішнього дня, воно б прозвучало в середині квітня. Але ситуація з коронапсихозом, інфекціями, а потім оголошеної пандемією разюче змінила ситуацію не лише в нашій країні, але і у всьому світі”, – сказав Лукашенко.

Президент зазначив, що поточна ситуація в світі досить нестабільна і тому він хоче уникнути невизначеності у своєму посланні.

“Якщо б становище змінилося лише в Білорусі, то послання вже б прозвучало. Але ми дуже залежимо, як і всі держави, і навіть великі, багаті, від того, що відбувається у всьому світі. От уявіть президента на трибуні сьогодні і що він може сказати: може бути, а якщо буде так, буде так, а якщо так, то буде по-іншому”, – додав президент.

За його словами, у зв’язку з впливом пандемії на глобальні політичні процеси є дуже багато питань, на які сьогодні важко дати відповідь або відповіді немає зовсім, в силу сформованої ситуації.

“Різні країни почали розігрувати (нехай вони мене вибачать) свої внутрішні карти на цьому психозі. І важко уявити в зв’язку з цим, які кроки вони зроблять. Але ми дуже залежні від зовнішнього світу. Дуже залежні, і не тільки ми. Різні політичні сили всередині держав намагаються використовувати в якихось політичних цілях, що неприпустимо. І найголовніше – економічна невизначеність у всьому світі”, – додав Лукашенко.

В якості прикладу він навів коливання світової ціни на нафту, яка йшла в негативну площину. “Нам потрібен точний прогноз. Його сьогодні дати не можна. Тому треба якийсь час, щоб можна було проаналізувати всі процеси, які відбуваються в країні і за її межами, і тоді вже щось говорити народу”, – підсумував він.

Лукашенко також вважає, що в цій ситуації логічним поєднати послання президента зі своєю передвиборною програмою. Чергові вибори президента Білорусії повинні пройти не пізніше 30 серпня 2020 року.

Раніше Лукашенко повідомив про оновлення конституції в найближчі п’ять років.

Також ми писали, що президент Білорусі назвав коронавірус “ударом по голові” від Господа і розкритикував карантинні заходи в Європі.

Залишити відповідь