Коронавірус в Чернівцях. Місто не готове до пом’якшення карантину, в лікарнях немає вільних ліжок

Новини України

“Місто самораскарантинился, але лікарні заповнені пацієнтами”. Мер Чернівців розповів, що в регіоні не готові до зняття обмежень

Мер Чернівців Олексій Каспрук розповів, що місто не готове до пом’якшення карантину. Фото: Facebook/ Сергій Зарайський

Незважаючи на рішення Кабміну про пом’якшення карантину в Україні з 11 травня, в деяких регіонах країни ситуація з коронавірусом залишається важкою. Так, наприклад, у Чернівцях три міські лікарні, переоснащенные для пацієнтів з Covid-19, заповнені хворими.

Міська влада сподівається, що в регіоні зняття обмежень буде проходити не так, як в інших областях (т. зв. “адаптивний сценарій”). При цьому поки що неясно, хто буде приймати відповідні рішення.

Про це в коментарі “Країні” розповів мер Чернівців Олексій Каспрук.

“У нас взагалі зараз нічого не вирішується по карантину. Ми ще не бачили постанову Кабміну. Я хочу подивитися текст і як в ньому буде прописано те, про що говорив міністр охорони здоров’я – про адаптивне карантині. Прозвучало, що в Чернівецькій області з послабленням карантину буде якось по-іншому. Але хто буде приймати рішення – місцеве самоврядування, обласна комісія з питань надзвичайних ситуацій, обласна держадміністрація, – невідомо”, – розповів Каспрук.

За його словами, вчора. 4 травня, голова Чернівецької ОДА Сергій Осадчук вже заявив, що приміське і міжміське транспортне сполучення в рамках регіону до 22 травня не буде відновлено, і область не відкриється для в’їзду-виїзду.

“Тому поки не готовий сказати, як ми будемо в Чернівцях знімати карантин. Сподіваюся, що нас запросять на засідання обласної комісії, я почую їх бачення. Моя думка – до того послаблення, яке прописано в постанові Кабміну, Чернівці не готові”, – сказав мер Каспрук.

Він заявив, що ситуація в місті, на жаль, важка. Так, три міські лікарні, переоснащенные під пацієнтів з Covid-19, заповнені хворими.

“Вільних ліжок немає. Тому з приводу відкриття літніх терас ресторанів, парків та перукарень ще будемо думати, радитися. Хоча парки у нас і так відкриті. У нас тільки один парк, де ми фізично змогли обмежити вхід. А у всі інші парки люди ходять, їх не штрафують. Територія велика, огорожі немає”, – розповів Олексій Каспрук.

За його словами, поліція зараз практично не штрафує громадян, а веде роз’яснювальну діяльність. При цьому правоохоронців не вистачить на всіх тих людей, які гуляють в парках і на вулицях міста.

“Ось я зараз дивлюся у вікно і розумію, що наше місто, як, напевно, і вся країна, самораскарантинился. Купа людей, і багато хто без масок. Як на це вплинути – я вже не знаю. Ми вже два місяці говоримо людям: “Сидіть вдома”. А штрафи 17 тисяч ніхто накладати не буде і платити теж. Це ж нереально. Жоден суд не зобов’яже бабусю заплатити такий штраф, якщо у неї пенсія всього 1 800 грн. Поки що дуже багато неясностей з карантином. Ми говорили на засіданні Кабміну Арсену Авакову про те, що органам місцевого самоврядування треба дати більше повноважень, відповідальності і відповідно з питання зняття карантину”, – сказав мер Чернівців.

Нагадаємо, на засіданні 4 травня Кабмін офіційно подовжив карантин до 22 травня, але послабив обмеження з 11-го.

Також ми писали, що Моз заявив, що в разі погіршення ситуації з коронавірусом скасує пом’якшення карантину.

Залишити відповідь