Коронавірус в Чернівецькій області. В УПЦ прокоментували прихід віруючих на Вербну неділю

Новини України

“Якщо я закрию церкви віруючі скажуть, що я безбожник”. Митрополит прокоментував прихід віруючих в собор на Вербну неділю в Чернівцях

В УПЦ прокоментували порушення карантину на Вербну неділю. Фото: АСС

12 квітня у Вербну неділю в Чернівцях віруючі масово пішли в церкву незважаючи на посилення карантину.

Відомо, що Чернівецька область знаходиться в числі лідерів за кількістю заражених коронавірусом, у зв’язку з чим на вихідні влади посилили режим карантину і категорично не рекомендували людям виходити зі своїх будинків. Незважаючи на це, багато віруючих з нагоди Вербної неділі пішли до церкви, аби освятити гілочки верби.

Ситуацію з великою кількістю парафіян під час служби у Вербну неділю, в Свято–Духівському кафедральному соборі Чернівців “Країні” прокоментував Мелетій, митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ:

“Про масовому скупченні парафіян писало місцеве видання АСС, яке є заангажованим і правонационалистическим. Вони опублікували кілька фотографій з потрібного їм ракурсу і написали про те, що біля церкви в Чернівцях досить багатолюдно, цю новину тиражували всі ЗМІ. Хочу сказати, що в умовах карантину людей було багато, до 200 чоловік, але це незрівнянно з тим скільки парафіян ходило в собор до того, як не було карантину, від трьох до десяти тисяч. Площа собору дозволяє аби 200 осіб дотримувалися безлопатевої дистанції 2 метри.

Всередині собору знаходилися одиниці, людей запускали по десять чоловік. Ми зробили все необхідне для того, щоб дотримати всі рекомендації захисту від коронавіруса: видавали захисні маски тим, у кого їх не було, у нас був антисептик. Але ми ж не можемо дивитися за тим, щоб всі люди дотримувалися необхідної дистанції між друг-іншому. На території собору під час богослужіння чергували 10 співробітників поліції, які стежили за дотриманням карантинних обмежень. Все пройшло дуже мирно, без конфліктів.

Також перед вихідними ми отримували рекомендації від губернатора про те, щоб не збирати людей у соборі у зв’язку з введенням комендантської години, але всі розуміють, що ці правила носять рекомендаційний характер. Коронавірус пройде, а життя триватиме. Достатньо один раз плюнути десь в суспільстві, що б тебе вважали некультурною людиною. Якщо я зараз закрию церкви, мені завтра мої віруючі скажуть, що я безбожник. Тому я рекомендую людям, розповідаю про небезпеку, але сказати, що не ходите в церкву – це неприпустимо і я такого робити не буду. Ніяких штрафів або повідомлень за те, що ми провели богослужіння у Вербну неділю, я не отримував”.

Також Мелетій, митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ розповів “Країні” про те, як в Чернівецькій області збираються провести Паску: “Якщо не буде якихось форс-мажорних обставин, то проведемо також, як і Вербна неділя”.

Нагадаємо, західні області стали головними порушниками карантину у Вербну неділю.

Також ми писали, що через скупчення віруючих на Вербну неділю оштрафували трьох священиків.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Оригінал статті

Залишити відповідь