Коронавірус в Києві. В Інституті раку виник спалах Covid-19

Новини України

У Києві з-за спалаху коронавіруса закрили реанімацію Інституту раку. Covid-19 виявили в однієї з пацієнток і лікаря

В Інституті раку в Києві виявили коронавірус в однієї з пацієнток. Фото: Pixabay

В Інституті раку в Києві в однієї з пацієнток виявили коронавірус. Одне з відділень реанімації вже закрили, щоб погасити виниклу спалах Covid-19. Відомо, що заразилася одна з лікарів медустанови.

Про це з посиланням на інформацію в. о. головного лікаря інституту Богдана Борисюка повідомляють “Факти”.

За його інформацією, коронавірус виявили у пацієнтки, яку госпіталізували для проведення операції.

“Ми досить швидко зреагували. Пацієнтку перевели в 14-у інфекційну лікарню. На щастя, вона була одна і в палаті, і в реанімації. Це були вихідні. Ми зупинили всі операції і швидко закрили і реанімації, і відділення, щоб погасити спалах інфекції”, – сказав Борисюк.

Правда, щоб провести повну і ретельну дезінфекцію, необхідно виписати всіх пацієнтів з відділення.

“Ми повинні виписати останнього пацієнта, потім 3-4 дні проводити дезінфекцію, санітарні роботи, відстежити та обстежувати всіх контактних осіб, і тільки потім зможемо знову заповнювати відділення, але не раніше, ніж через тиждень”, – повідомив Борисюк.

За його словами, тести на коронавірус в Інституті раку зараз проводять і для медпрацівників, і для пацієнтів. Один позитивний результат виявили у лікаря того ж відділення, де перебувала пацієнтка з Covid-19. За словами голови інституту, зараз вона вдома, хоча і без симптомів.

При цьому, за даними Борисюка, лабораторії, які діагностують Covid-19, зараз дуже перевантажені. Результатів досліджень необхідно очікувати за 10-12 днів.

“Днями у столичній лабораторії нам озвучили строк до 12 діб. Ви собі можете на секунду уявити, якщо б у мене в Інституті лежала пацієнтка з Covid-19 ще 10 або 12 днів і чекала результату, був би інфікований увесь інститут! Я дзвоню в лабораторію, вони не відмовляють, але кажуть, що черга на 12-14 днів, швидше просто не встигнуть. Це все одно, що ловити гранату без кільця”, – сказав Борисюк.

А журналістка СТБ Ірина Заславець в Facebook повідомила, що жінку, у якої виявили коронавірус, з раком кишечника і метастазами в легенях госпіталізували в Інститут раку ще 27 квітня. Через два дні у неї почалися проблеми з диханням, і її вирішили перевірити на Covid-19.

У відділенні, де лежала жінка, за словами журналістки, було 24 пацієнта. Зараз поки не виписали 12 осіб, троє залишаться в інституті до вихідних.

Нагадаємо, у Києві за минулу добу коронавірусом заразилися 24 людини, один пацієнт з Covid-19 помер.

 

 

Залишити відповідь