Коронавірус в США. Штат Міссурі подав в суд на Китай

Новини України

Штат Міссурі подав в суд на Китай через пандемію коронавіруса

Влада штату Міссурі звинуватили Китай у брехні через пандемію коронавіруса, фото: pixabay

Судячи з усього в США починається грандіозна кампанія за подачу позовів проти Китаю з-за пандемії коронавіруса. Після того як жителі Нью-Йорка подали в суд на ВООЗ (звинувативши організацію в змові з Китаєм – Ред.), судову тяжбу вже безпосередньо проти Пекіна почав і штат Міссурі.

Влада штату подали позов проти Китаю і вимагають відшкодувати збиток, щоб компенсувати “величезні людські втрати, людські страждання і економічні потрясіння”, викликані пандемією, як повідомляє The Hill.

“Covid-19 завдав непоправної шкоди країнам по всьому світу, викликаючи хвороби, смерть, економічні потрясіння і людські страждання”, – йдеться в позові генерального прокурора штату Міссурі Еріка Шмітта.

“Китайський уряд збрехало всьому світу про небезпеку і заразною природі Covid-19, змусило замовкнути інформаторів і мало що зробила для того, щоб зупинити поширення хвороби. Вони повинні нести відповідальність за свої дії”, – так само відзначив Ерік Шмітт.

Генпрокурор додав, що в Міссурі вплив вірусу дуже реально – тисячі людей були заражені, багато померло, а підприємства малого бізнесу закриваються.

Крім відшкодування шкоди, позов Міссурі вимагає офіційно залучити Пекін до відповідальності за можливу приховування серйозності пандемії коронавіруса і подальше звернення зі спалахом хвороби в межах кордонів Китаю.

“Протягом критичних тижнів першого спалаху китайські влади обманювали громадськість, приховували найважливішу інформацію, заарештовували інформаторів, відмовлялися визнавати факт передачі вірусу від людини до людини перед обличчям зростаючої кількості доказів, знищували найважливіші медичні дослідження, дозволяли мільйонам людей піддаватися впливу вірусу і навіть зберігали засоби індивідуального захисту, тим самим викликаючи глобальну пандемію, яка була непотрібною і предотвратимой”, – запевняє Шмітт.

За даними на другу половину вівторка, 21 квітня в штаті Міссурі було інфіковано близько 6 000 осіб і померло 220.

Раніше “Країна” повідомляла, що Трамп має намір відправити слідчих в Китай для розслідування спалаху коронавіруса.

Залишити відповідь