Коронавірус в світі. Франція вступила в коронавирусную війну з Китаєм

Новини України

Китайський дипломат порівняв поведінку Заходу під час пандемії коронавіруса з “рефлексом каракатиці”

У Франції зажадали пояснень від китайського посла з приводу коронавіруса. Фото: Pixabay

На тлі “коронавирусной війни” США і Китаю лідери низки західних країн також стали звертатися до Пекіну з питаннями про те, звідки взявся Covid-19 і що стало причиною епідемії. Зокрема, у Франції китайського посла в Парижі викликали в МЗС. Безпосередньою причиною цього послужила публікація на сайті китайського посольства у Франції, де піддавалися жорсткій критиці спроби Заходу перекласти відповідальність за коронавірус на Китай.

Про це пише Rfi.

Повідомляється, що в інтерв’ю газеті Le Monde глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан багато уваги приділив Китаю. Так, воно починається з питання: “Посол Китаю Лу Шай був викликаний в МЗС Франції через визнаних неприпустимими публікацій про відповідь Заходу на Covid-19. Мова йде про окремому випадку або про демонстрації того, що китайська дипломатія в цілому стала більш агресивною?”.

Глава французької дипломатії пішов від прямої відповіді, він заявив, що після початку кризи чотири рази розмовляв “з китайським колегою”, з яким підтримує “відносини діалогу і співпраці”.

Але також сказав: “У нас є принципи. Я не можу змиритися з тим, щоб персонал наших Ehpad (будинків престарілих – Ред.) був осуджений ким би то не було, включаючи посольство Китаю. Я дав це зрозуміти”.

“Дав зрозуміти” французький міністр китайському послу 14 квітня, а “наклеп” з’явилася в статті, розміщеній 12 квітня на сайті посольства Китаю в Парижі з заголовком “Відновити піддані спотворення факти. Спостереження китайського дипломата в Парижі”.

“Захід упустив час, незважаючи на попередження Китаю”

“Дипломат в Парижі” (ім’я не назване) починає статтю з інформаційного приводу: “зняття карантину в Ухані (8 квітня) демонструє, що Китай вийшов переможцем у битві з епідемією коронавіруса”.

У той же час, хоч Китай і переміг, “епідемія продовжує свою божевільну гонку” по всьому іншому світу, так що варто говорити скоріше про проміжної перемоги”. І тому головне бажання Китаю полягає в тому, щоб весь світ, об’єднавши зусилля, як можна швидше “розбив нашого спільного ворога”.

“Однак у той час, коли весь світ мобілізується на боротьбу з вірусом, ЗМІ, експерти і політики “деяких західних країн, схоже, більше зацікавлені в тому, щоб обмовляти, таврувати і нападати на Китай, ніж думати про те, як стримати епідемію, – йдеться в статті. – Перемога Китаю викликає гіркоту у цих наклепників. І вони за допомогою сфабрикованих тез про те, що Китай запізнився з реакцією і приховав правду, представляють його як головного винуватця пандемії”.

А тим часом Китай, як пише дипломат, ще 30 грудня попередив світ про випадки невідомої пневмонії, а починаючи з 3 січня регулярно інформував ВООЗ про поширення вірусу (до речі, і ВООЗ працювала чудово і даремно деякі закликають позбавити її фінансування). 23 січня, в момент закриття Уханя, в Китаї було понад 800 хворих і тільки 9 — за кордоном. І тільки через місяць епідемія почалася в Європі і в Сполучених Штатах. Висновок: Захід втратив час”.

У той час як Китай, не пошкодувавши ні грошей, ні сил, всього за два місяці переміг епідемію, на Заході політики, як йдеться в статті, “кидали своїх громадян одних перед обличчям масового вірусного знищення, приховували один від одного медичні приналежності, перепродували приватним структурам обладнання, придбане на державні гроші, а медичні працівники EHPAD колективно дезертирували, залишаючи своїх пансіонерів вмирати від голоду і хвороб. І незважаючи на це, західні еліти, з вини яких епідемія стала неконтрольованою, сьогодні не мають проблем з совістю і ніщо не турбує їх сон. А західні ЗМІ і експерти не дуже-то розслідують ці помилки, зосередившись на Китаї”.

Автор статті порівняв поведінку західної еліти з рефлексами каракатиці: “Коли каракатиця в небезпеці, вона плюється чорнилом, щоб, очорнивши воду, скористатися цим і втекти”.

Реакція МЗС Франції

Після виходу цієї статті глава МЗС Франції Ле Дріан випустив комюніке: “…Деякі публічні заяви представників посольства Китаю у Франції не відповідають якості відносин між двома країнами, відносин довіри та дружби, які президент (французької) Республіки підтримує з головою Сі Цзіньпіном…”.

“Я ясно висловив своє несхвалення послу КНР, викликавши його в МЗС сьогодні вранці, 14 квітня”, – заявив Ле Дріан.

Потім, як повідомляє AFP, китайське посольство в Парижі пояснило, що мало на увазі не французькі будинки престарілих, а іспанські. А під статтею на сайті посольства з’явилася виноска: “Вираз „EHPAD“ в нашому тексті не відноситься до Франції. Це загальний термін, який означає медичні будинку престарілих у світі” (хоча “Ehpad” — чисто французька абревіатура: Établissement d hébergement pour personnes âgées dépendantes — Ред.)

15 квітня офіційний представник МЗС Китаю Чжао Лицзянь заявив на брифінгу: Пекін ніколи не стверджував, що Франція неефективно бореться з COVID-19, “більш того, ми розуміємо все, що відчувають французи, зіткнувшись з важкої эпидемие”. Цю заяву “дозволило зняти непорозуміння”, — розповів пізніше в інтерв’ю Le Monde глава МЗС Франції: “Ми хочемо, щоб нас поважали, як і Китай хоче бути шанованим”.

Тим не менш, Чжао Лицзянь вказав пальцем “на деякі ЗМІ, так званих експертів і політиків західних країн”, які поширюють “неправдиву інформацію”.

Вже на наступний день, 16 квітня, з’явилася заява ще одного західного політика Китаї — у західному ж ЗМІ. Йдеться про інтерв’ю Емманюель Макрона газеті Financial Times. З інтерв’ю випливає, що президент Франції або не читав статтю про “західної каракатице”, або просто не погодився з висновками.

Макрон сказав FT: з огляду на величезну різницю між тими країнами, де інформація поширюється вільно, і тими, де “правда пригнічується”, не можна достовірно стверджувати про китайських успіхи в боротьбі з коронавірусом.

“Враховуючи ці відмінності, і те, що сьогодні являє собою Китай, який я поважаю, давайте не будемо настільки наївними, щоб говорити, що там з цим впоралися набагато краще. Ясно, що відбулися речі, про яких ми нічого не знаємо”, — повідомив Макрон.

Президент Франції не став уточнювати, про які саме “речі” йде мова.

Але за кілька днів до цього Fox News і Washington Post вийшли з матеріалами, з яких випливало, що вірус міг “витекти” з лабораторії в Ухані.

16 квітня Чжао Лицзянь заявив, посилаючись на ВІЗ, що подібні твердження не підкріплені доказами.

17 квітня Чжао Лицзянь відповів Макрону, заявивши, що полеміка про переваги різних політичних систем у справі управління кризою марна, і знову закликавши світ об’єднатися у війні з епідемією.

 

 

Примирення

21 квітня китайське офіційне інформагентство “Сіньхуа” опублікувало статтю під заголовком: “Коментар: Нехай сонце істини розсіює туман брехні”.

У статті знову відкидаються всі “коронавирусные” звинувачення на адресу Пекіна. Підкреслюється: “Брехня і опорочування лише забирають час, створюючи загрозу для ще більшої кількості життів”.

“Перед особою самої серйозної кризи з часів Другої світової війни, як охарактеризував його генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, у нас немає іншого вибору, як тільки взятися за руки і подолати його разом”, — так закінчується передовиця.

Китайський посол у Парижі заявив 20 квітня в інтерв’ю BFMTV про те, що “між Францією і Китаєм немає кризи” і “двосторонні відносини — в найкращому стані”. Що стосується заяв президента Макрона в інтерв’ю газеті Financial Times, то його слова були перекручені”. “Я не думаю, що у нього є намір звинувачувати Китай”, — сказав китайський дипломат.

Між тим з Єлисейського палацу майже за тиждень, що пройшов після публікації інтерв’ю, не було заяв про “спотворення” слів Макрона.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь