Коронавірус в світі. ООН попередила про загрозу голоду

Новини України

В ООН попередили про голод біблійного масштабу, якщо не зупинити коронавірус

В ООН попереджають про загрозу голоду, фото: twitter.com/unitednationsru

Не стихає пандемія коронавіруса на планеті може призвести в найближчому майбутньому до серйозних проблем з продовольством.

Так, виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН Девід Бізлі заявив, що через кілька місяців людство може зіткнутися з голодом біблійного масштабу, якщо вчасно не будуть вжиті заходи щодо забезпечення продовольчої безпеки країн.

Про це передає прес-служба ЗПС.

Девід Бізлі зазначив, що коронавірус представляє не тільки серйозну загрозу здоров’ю людей, але і може стати причиною глобальної гуманітарної катастрофи, коли мільйони цивільних осіб, які живуть у зоні конфліктів, можуть опинитися на межі голодування.

“При найгіршому розвитку подій з голодом зіткнуться близько 30 країн”, – заявив Девід Бізлі, уточнивши, що ця проблема загрожує 265 мільйонів осіб.

В ООН назвали ключові пункти, які викликають серйозне занепокоєння.

Близько 265 мільйонів людей в країнах з низьким і середнім рівнем доходу будуть відчувати гостру нестачу продовольства до кінця 2020 року, якщо не будуть прийняті швидкі заходи.

Більшість людей, які страждають від гострої нестачі продовольства в 2019 році, перебували в країнах, що постраждали від конфліктів (77 мільйонів), зміни клімату (34 мільйони) і економічних криз (24 мільйони чоловік).

10 країн з найгіршим продовольчою кризою в 2019 році: Ємен, Демократична Республіка Конго, Афганістан, Венесуела (Боліваріанська Республіка), Ефіопія, Південний Судан, Сирія, Судан, Нігерія і Гаїті.

У Південному Судані 61 відсоток населення перебував у стані продовольчої кризи (або гірше) в 2019 році. У шести інших країнах також було не менше 35 відсотків населення в стані продовольчої кризи: Судан, Ємен, Центральноафриканська Республіка, Зімбабве, Афганістан, Сирійська Арабська Республіка і Гаїті.

На ці десять країн припадало 66 відсотків від загальної чисельності населення у кризовій ситуації або 88 мільйонів чоловік.

Провідний економіст ВПП ООН Аріф Хусейн сказав з цього приводу наступне: “Covid-19 потенційно катастрофічний для мільйонів, хто вже стикався з бідністю. Це сильний удар для мільйонів людей, які зарабfтывают щоденною працею. Карантин і глобальний економічний спад вже знищили їхні грошові запаси. Ми повинні колективно діяти зараз, щоб пом’якшити наслідки цієї глобальної катастрофи”.

Раніше “Країна” повідомляла, що і в Китаї заявляли про ймовірність нової світової продовольчої кризи через коронавіруса.

 

 

Залишити відповідь