Коронавірус в світі. Штат Міссісіпі подає позов проти Китаю

Новини України

Ще один американський штат подав в суд на Китай

Поки в США готують позови, в Ухані з 22 квітня відновили роботу громадського транспорту і люди почали виходити на вулиці, фото: news.cn

Після того як влада американського штату Міссурі подали судовий позов проти Китаю (Пекін звинувачують у приховуванні правди про коронавирусе – Ред.) у справу увійшов і штат Міссісіпі.

Тут мають намір так само подати позов проти Китаю і стягнути з нього збитки через реакцію Пекіна на спалах коронавіруса Covid-19, як передає The Hill.

Генеральний прокурор штату Лінн Фітч заявила, що “занадто багато жителів Міссісіпі постраждало в результаті замовчування з боку Китаю”.

“Ми не можемо дозволити їм діяти безкарно. Жителі Міссісіпі заслуговують справедливості, і я буду домагатися цього в суді”, – додала вона.

Прокурор також має намір вимагати від Китаю відшкодування збитків.

Фітч закликає представників Міссісіпі в американському Конгресі підтримати закон, нещодавно поданий сенатором Томом Коттоном і конгресменом Деном Креншо, який дозволить американцям подавати в суд на Пекін, щоб відшкодувати збитки за втрати, викликані новим коронавірусом.

Нагадаємо, раніше генеральний прокурор штату Міссурі подав позов проти Пекіна у зв’язку з його реакцією на Covid-19 і зажадав відшкодувати збиток, щоб компенсувати “величезні людські втрати, людські страждання і економічні потрясіння”, викликані пандемією.

Офіційний представник МЗС Китаю Ген Шуан назвав позов з боку Міссурі абсурдним кроком.

“Цей так званий судовий процес дуже абсурдний і не має ніякої фактичної і правової підстави”, – сказав він, зазначивши, що Китай діяв відкрито, прозоро і відповідально” в боротьбі з хворобою.

Раніше “Країна” повідомляла, що за даними на 23 квітня в Китаї ось уже восьмий день поспіль ніхто не вмирає від Covid-19.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь