Коронавірус в світі. Стало відомо при яких умовах ризик заразитися Covid-19 найбільш високий

Новини України

Вчені дізналися, коли ризик захворіти коронавірусом найбільш високий

Вчені дізналися, коли можна найвірогідніше заразитися коронавірусом. Фото: “Країна”

Вчені встановили, що коронавірус передається від зараженого іншим людям за день до появи у нього симптомів. У такому випадку ефективність масок полягає в тому, що їхнє носіння дозволяє запобігти поширенню хвороби ще до того, як інфікований про неї дізнається.

Про це заявив професор Крістіан Дростен, очолює Інститут вірусології берлінської університетської клініки Шаріте.

Як він зазначає, підступність коронавіруса полягає в його тривалому інкубаційному періоді. Посилаючись на новітні дослідження і математичні моделі, Дростен повідав про те, що 44% випадків зараження оточуючих відбуваються ще до появи симптомів у носія вірусу.

“Інфіковані найбільш заразні за день до появи симптомів. При цьому більша частина інфекційної активності закінчується вже через чотири дні після появи симптомів. Якщо у кого-то протягом чотирьох днів були симптоми, він майже перестав бути заразним. А через тиждень наявності симптомів він більше не заразний”, – зазначив учений.

Крім того, професор уточнив, що мова йде про легкої форми перебігу хвороби. Що стосується важких випадків, що потребують госпіталізації, то в момент підключення таких пацієнтів до апаратів штучної вентиляції легенів, ризик зараження для медичного персоналу дуже високий.

Нагадаємо, раніше вчені розповіли, скільки живе коронавірус в різних умовах і коли він швидше помирає.

Як повідомлялося, за останніми даними коронавірус в світі виявили у більш, ніж 3 мільйонів чоловік.

Залишити відповідь