Коронавірус в Україні. Літак Мрія доставив 23 квітня найоб’ємніша в світі вантаж з медичними товарами

Новини України

Літак “Мрія” після доставки в Україну з Китаю може увійти в Книгу рекордів Гіннесса

Літак “Мрія” доставив в Україну рекордний вантаж з медтоварами. Фото: president.gov.ua

У четвер, 23 квітня, український літак Ан-225 “Мрія” доставив з Китаю 103 тонни медичних товарів. Це близько 1300 кубічних метрів – рекордний за обсягом вантаж, який повинен увійти до Книги рекордів Гіннесса.

Відеотрансляцію прибуття літака в аеропорт “Гостомель” вела у Facebook прес-служба Офісу президента.

“Це один з найбільших вантажів, який ми зустрічаємо за останні тижні з Китайської Народної Республіки. Наша “Мрія” привезла в Україну 12 млн масок для лікарень і аптечних мереж, близько 260 тисяч захисних окулярів для наших медиків і більше 100 тисяч костюмів п’ятого рівня захисту. Це рекорд за обсягом вантажу, який увійде в Книгу рекордів Гіннесса”, – повідомив президент Володимир Зеленський.

Медичний вантаж прибув з китайського міста Тяньзинь. У вантажному відсіку фюзеляжу перебувало близько 1300 кубічних метрів обсягу вантажу (при обсязі кабіни 1400 куб м).

“Я думаю, що ми саме вантажу обсягом вийдемо на рекорд. Після відповідної процедури він може потрапити в Книгу рекордів Гіннесса”, – сказав президент держпідприємства “Антонов” Олександр Донець

За його словами, через тиждень “Мрія” виконає ще один рейс для доставки вантажу в Україну.

Зазначимо, що найбільший в світі вантажопідіймальний літак Ан-225 приєднався до гуманітарних операціях з перевезення медичних засобів з Китаю 11 квітня. Він вже доставив в Польщу близько 100 тонн медичних товарів об’ємом 1000 куб м, встановивши тим самим світовий рекорд за обсягом вантажу на той момент. Також він здійснив рейс до Франції, куди привіз понад 130 тонн китайських масок та інших засобів індивідуального захисту.

“Країна” веде онлайн-репортаж про те, що відбувається в Україні та світі 23 квітня у зв’язку з пандемією коронавіруса.

Залишити відповідь