Коронавірус в Україні. Почалося виробництво вітчизняних ПЛР-тестів

Новини України

З Києва в регіони перші 200 тисяч вітчизняних ПЛР-тестів – Офіс Зеленського

В Україні почалося виробництво ПЛР-тестів. Фото: Pixabay

Україна почала виробництво власних ПЛР-тестів. Перша партія об’ємом 200 тис. одиниць буде доставлена у регіони.

Про це повідомив секретар Координаційної ради щодо протидії поширенню COVID-19, заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, передає прес-служба Офісу президента.

“Як ми і обіцяли кілька тижнів тому, в Україні почалося виробництво ПЛР-тестів. Сьогодні ми отримали першу партію – це 200 тис. тестів. Вони на вихідних роз’їдуться по областях, спеціальних лабораторій, які проводять ПЛР-тестування”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначив Тимошенко, не наступного тижня очікується ще майже 400 тис. таких тестів. Виробництво українських ПЛР-тестів триває, і вони також будуть розподілятися між установами.

“Я вважаю, що це дуже хороший крок, коли Україна отримала вітчизняні ПЛР-тести. Не закуповує їх в Китаї або Кореї, а буде проводити діагностику саме українськими ПЛР-тестами”, – зазначив заступник голови ВП.

За словами Тимошенко, днями в Україні з Китаю прибула велика партія засобів захисту для лікарів, МВС, Держприкордонслужби, Збройних сил. Це понад 360 тис. респіраторів, понад 100 тис. костюмів біозахисту, а також 800 тис. реагентів для проведення ПЛР-тестів.

“Це дуже великий вантаж. Він був на складі в Україні, розподілявся між областями, і вже днями, вчора і сьогодні він їде по країні, і всі наші медики, насамперед у лікарнях, які займаються боротьбою з COVID-19, в опорних лікарнях, отримають ці засоби захисту”, – зазначив він.

За підрахунками Тимошенко, цих коштів має вистачити на найближчі 3-4 тижні. “Але закупівлі не закінчуються, і у ці вихідні ми отримаємо ще одну партію”, – зазначив він.

Також Моз закуповує засоби індивідуального захисту. “Тобто наші лікарі вже зараз забезпечені засобами індивідуального захисту, і я думаю, що ця ситуація буде ставати ще краще”, – переконаний заступник голови ВП.

Тимошенко підкреслив, що штаб з протидії коронавирусу, Моз та інші структури проводять велику роботу, щоб лікарі швидше отримали всі кошти в своїх областях і лікарнях.

Нагадаємо, раніше вчені повідомили, що Україна може виробляти до 50 тисяч ПЛР-тестів на тиждень, але не вистачає фінансування.

Також ми писали, що ВООЗ передала Україні набори для тестування на коронавірус методом ПЛР.

Залишити відповідь