Коронавірус в Україні. Степанов розповів про медреформе в країні

Новини України

Степанов розповів, як планують скасувати другий етап медреформи Супрун

Медреформа в нинішньому вигляді передбачає закриття 300 лікарень. Фото: Flickr

Глава Моз Максим Степанов розповів, що медреформа в її нинішньому вигляді означає звільнення близько 50 000 медпрацівників і закриття 332 лікарень. І якщо нічого не змінити, то медичну систему чекає крах.

Про це Максим Степанов заявив в ході онлайн-брифінгу в понеділок, 5 травня, оприлюднене відео в Youtube.

“Якщо нічого не змінити, то масове звільнення призведе до катастрофічного зростання смертності, стрімкому поширенню таких хвороб, як той же туберкульоз. Доступ мільйонів українців до нормального медобеспечению буде утруднений”, – сказав Степанов.

Тому за дорученням президента України Володимира Зеленського Моз модифікує нинішню реформу, від чого виграють як медики, так і пацієнти.

Серед основних змін:

  • Всі заклади охорони здоров’я, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу, отримають фінансовий ресурс з державного бюджету не менше ніж у 2019 році.
  • З 1 червня по Державній програмі медичних гарантій будуть додатково фінансуватися нові пакети (первинна медична допомога; екстрена медична допомога, гострий інфаркт міокарда, гострий мозковий інсульт в стаціонарних умовах, а також 4 пакети для лікування Covid-19).
  • З 1 липня буде підвищена заробітна плата медикам (на це буде потрібно додатково 11 млрд грн).
  • З 11 травня почнеться детальна експертиза всієї медичної інфраструктури, щоб визначити здатність і ефективність госпітальної мережі.
  • З 11 травня Моз починає розробку та затвердження нових державних стандартів надання медичної допомоги із залученням учених та провідних фахівців галузі.
  • З 2021 будуть працювати нові медичні тарифи, які будуть ґрунтуватися на ринкових заробітних платах для працівників галузі та якісних стандартів надання медичних послуг.

Раннє Степанов заявив, що через медреформи без догляду можуть залишитися 22 тисячі.

Також ми повідомляли, що думає Зеленський з приводу медреформи в Україні. Він повідомив, що масово закриються лікарні і будуть звільнені лікарі.

Залишити відповідь