Коронавірус в Україні. Суди з 24 квітня можуть працювати в режимі відеоконференцій

Новини України

З сьогоднішнього дня суди України можуть працювати в режимі відеоконференцій, за винятком двох випадків

Карантин перевів українську Феміду в режим онлайн-засідань, фото: pixabay.com

З четверга, 23 квітня, в Україні почали діяти зміни в законах (прийняті на період карантину через епідемію коронавіруса – Ред.) згідно з яким українські суди можуть проводити засідання в режимі відеоконференцій. Правда в такому режимі не можуть розглядати питання про взяття під варту або про передачу клопотань про розгляд справ іншими судами.

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сторінці Судової влади України” у Facebook.

Прийняті законодавчі зміни, зокрема, передбачають, що в період дії карантину при неможливості визначити слідчого судді в конкретному суді клопотання може бути передано на розгляд іншого суду в межах юрисдикції. Винятки стосуються клопотань про надання дозволу на проведення розшукових дій і скарг на дії чи бездіяльність слідчого або прокурора

У разі неможливості розглянути клопотання про обрання або продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, крім клопотання, поданого на розгляд до Вищого антикорупційний суду, воно може бути передано на розгляд в інший суд”, – йдеться в повідомленні.

Питання передачі клопотання про обрання або продовження запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою для розгляду в інший суд вирішується головою відповідного суду апеляційної інстанції.

Що стосується розгляду питань, віднесених до повноважень слідчого судді ( крім розгляду клопотань про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою), то вони можуть бути розглянуті в режимі відеоконференції.

Разом з тим, як наголошується в повідомленні, слідчий суддя, суд не вправі прийняти рішення про проведення судового засідання по розгляду клопотання про продовження строку тримання під вартою в режимі відеоконференції, якщо підозрюваний знаходиться не в будівлі суду і заперечує проти цього.

Раніше “Країна” повідомляла, що з-за епідемії ВАКС переніс справу екс-міністра Насалика на кінець квітня.

One thought on “Коронавірус в Україні. Суди з 24 квітня можуть працювати в режимі відеоконференцій

Залишити відповідь