Коронавірус в Україні. У Дніпрі на будинках хворих почали розміщувати листівки-попередження

Новини України

У Дніпрі будинку заражених Сovid-19 почали позначати жовтими листівками. Фото

У Дніпрі почали “мітити” будинку хворих людей, фото Країна

У Дніпрі влада пішла на дуже неоднозначний крок у своїй боротьбі з епідемією коронавіруса Covid-19. Тут на будинках, де проживають госпіталізовані з підозрою на грізну інфекцію, з’явилися листівки – попередження.

Такі “інформаційні листки” розвішані вже на 150 будинках міста. Про це передає Радіо Свобода.

У міськраді також оприлюднили інтерактивну карту, де позначені райони міста з виявленими випадки інфекції.

Як пояснили чиновники, під’їзди будинків, де є люди з підозрою на коронавірус, будуть дезінфікувати частіше, ніж інші. Жителів також забезпечать антисептиками.

Фотографії оголошень вже з’явилися в соцмережах і викликали бурхливу дискусію серед городян.

Разом з тим юрист правозахисної групи “Січ” Віталія Серебрянська вважає, що поява таких оголошень на під’їздах будинків є порушенням прав людини. Якщо інфекція дійсно несе суспільну небезпеку, то обробка окремих персональних даних може здійснюватися без згоди людини для запобігання поширенню хвороби, але доступ до даних повинен надаватися тільки обмеженому колу осіб, говорить вона.

“Цими даними можуть користуватися медико-епідеміологічні служби і органи виконавчої влади, наприклад, щоб зробити додаткову дезінфекцію в під’їзді, але ні в якому разі не можна поширювати ці дані для громадськості. У під’їздах люди часто один одного знають і людини обчислити нескладно. Ми радимо людям, якщо вони відчувають дискримінацію за оприлюднення даних, звертатися до регіонального уповноваженого з прав людини або в поліцію”, – розповіла юрист.

Водночас її колега Андрій Верба вважає, що мова про оприлюднення персональних даних не йде: в листівках немає прізвищ, імен та по батькові людей, дат народження і тому подібного.

Нагадаємо, що станом на вечір 28 квітня у Дніпропетровській області підтвердили 323 випадку коронавирусной інфекції.

Раніше “Країна” повідомляла, що в Дніпрі виявили спалах коронавіруса, яка виникла через релігійної секти з Першотравенська.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь