Коронавірус в Україні – У Луганській області лікарів відправляють у відпустку

Новини України

В Луганській області під час епідемії Covid-19 медиків відправляють у безоплатні відпустки

В Луганській області під час епідемії Covid-19 медиків відправляють у безоплатні відпустки. Фото: Східний Варіант

У розпал активного поширення коронавіруса, в Луганській області відправляють медпрацівників у безкоштовні відпустки на два тижні через відсутність фінансування.

Про це інформує місцеве видання “Годину Пік”.

За даними журналістів, припиняє роботу велика частина відділень Луганської обласної дитячої клінічної лікарні, обласна поликлинника, травматологія, хірургія та урологія Луганської обласної клінічної лікарні.

Як каже завідувач відділення педіатрії №2 Петро Іщенко, медиків відправляють у безоплатні відпустки. При цьому керівництво медзакладу посилається на брак грошей на зарплату.

Повідомляється, що в п’ятницю, 26 квітня, частина медпрацівників дитячої обласної лікарні написали заяви про вихід з профспілкової організації. За словами Іщенка, згідно з колективним договором, для лікарів передбачена зарплата від 3 800 до 4 700 гривень, медсестрам – 3 000 гривень, санітаркам – 2 500 гривень. Співробітники лікарні не згодні з таким станом справ, при тому, що у адміністрації медзаклади ставки від 9 000 до 11 000 гривень.

Іщенко також стверджує, що звернення до обласної Департамент охорони здоров’я не дали ніякого результату, а голова Луганської ОДА Сергій Гайдай не може прийняти його вже четвертий місяць, при тому що завідуючий записувався до нього на прийом ще в січні.

Нагадаємо, разом із зарплатою за квітень всі лікарі, які працювали з коронавирусными хворими, повинні отримати надбавки в розмірі 300% від звичайної заробітної плати.

Раніше ми писали, що думку голови Моз Степанова, в Україні з-за другого етапу медичної реформи багато лікарень виявляються в умовах недофінансування, що, в свою чергу, призводить до звільнення лікарів.

Залишити відповідь