Коронавірус в Європі. Німеччина виходить з карантину, відкриваючи магазини і відновлюючи матчі Бундесліги

Новини України

Німеччина послаблює карантин. Влади відкривають магазини і дозволяють матчі Бундесліги

Меркель і влади федеральних земель Німеччини вирішили послабити карантин. Фото: instagram.com/bundeskanzlerin

Влада Німеччини вирішила послабити карантин, оскільки, на їх думку, перший етап епідемії пройдено. В країні відкривають всі магазини (із збереженням вимоги дотримуватись заходів гігієни), а з другої половини травня відновлюють гри Бундесліги.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на відповідну постанову канцлера Німеччини Ангели Меркель і прем’єр-міністрів федеральних земель ФРН, прийняте 6 травня.

Самим очікуваним послабленням є відкриття всіх магазинів незалежно від їх розміру (в кінці квітня в ФРН дозволили працювати магазинам площею не більше 800 квадратних метрів). При цьому торгові точки зобов’язані не допускати виникнення черг, контролювати потік покупців та дотримання дистанції в півтора метра.

Що стосується чемпіонату Німеччини з футболу, він відновиться без глядачів у другій половині травня. Точна дата поки невідома: це може бути 15-21 травня. Всі учасники зустрічей та обслуговуючий персонал повинні будуть дотримуватися суворих заходів безпеки.

Організатори німецької футбольної ліги також мають намір регулярно тестувати гравців на наявність коронавіруса.

Таким чином, Бундесліга стане першим з європейських першостей, яке стартує після перерви з-за пандемії.

Спортивні майданчики та тренувальні центри в ФРН почнуть відкривати згідно з планом, який буде розроблений в кожній із 16 федеральних земель. Також під відповідальність керівництва земель віддана розробка планів відновлення роботи барів, ресторанів і готелів.

Великі масові заходи, вуличні фестивалі і гуляння залишаться під забороною мінімум до 31 серпня.

Ослаблення обмежувальних заходів прокоментувала Ангела Меркель.

“Першу стадію пандемії ми пройшли, але ми тільки на початку шляху. Ми досягли мети уповільнити поширення вірусу. Громадяни діяли відповідально і слідували запропонованим обмежень”, – сказала канцлер журналістам у Берліні.

Інформація про те, що влада Німеччини має намір послабити карантин, з’явилася в ЗМІ сьогодні вранці.

Як писала “Країна”, до справжнього моменту кількість заражених коронавірусом у ФРН становить 167 007 осіб.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь