Коронавірус виявився набагато небезпечніше – він успішно передається по повітрю

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Група дослідників, в яку входять 239 фахівців з 32 країн, підготувала відкритий лист керівництву Всесвітньої організацією охорони здоров’я (ВООЗ), запропонувавши визнати, що новий коронавірус може передаватися повітряно-крапельним шляхом, надовго затримуючись в повітрі.

Як випливає з матеріалу, опублікованого газетою The New York Times, вчені вважають, що містять вірус найдрібніші краплі рідини, які виділяються, коли заражені чхають або кашляють, можуть залишатися в повітрі довше, ніж вважає ВООЗ. Дослідники говорять про те, що організації слід переглянути деякі свої рекомендації.

Газета наводить коментар представника ВООЗ Бенедетты Аллегранзи. “Ми заявляли кілька разів, зокрема в останні пару місяців, що вважаємо передачу повітряно-крапельним шляхом можливого, але, зрозуміло, це не підкріплюється твердими чи навіть чіткими доказами”, – додала вона. “З цього питання активно йдуть суперечки”, – повідомила представник ВООЗ.

Як зазначає видання, очікується, що цей відкритий лист буде опубліковано наступного тижня в одному з наукових журналів. Витяги з нього не наводяться. У матеріалі також не уточнюється, які держави і організації подають зазначені 239 дослідників, відзначає ТАСС.

У публікації наводяться думки кількох дослідників з Австралії, Великобританії, США, які зазначили, що ВООЗ, можливо, слід в офіційному порядку визнати, що коронавірус може передаватися повітряно-крапельним шляхом. Видання повідомляє, що на початку квітня 36 експертів вже пропонували ВООЗ розглянути таку можливість.

На даний момент кількість випадків інфікування коронавірусом у світі перевищила 11,4 млн. Число летальних результатів склало понад 534 тисяч.

Залишити відповідь