Коронавірусна тисяча – У Києві шахраї видали пенсіонерам календарики

Новини України

У Києві шахраї видали пенсіонерам “карантинну матдопомогу” календариками

У київських старих аферистки вкрали останні заощадження. Фото: pixabay.com

Київські пенсіонери, які опинилися у вимушеній самоізоляції, нерідко стають жертвами шахраїв, які видають себе за працівників соціальних служб. Одні з таких аферистів запевняли людей похилого віку, ніби розносять “карантинні гроші”.

Про це “Країна” дізналася з власних джерел в Нацполиции.

Якщо раніше обманщики використовували побиті прийоми зі збором грошей на похорон неіснуючих сусідів або маскувалися під працівників комунальних служб, щоб проникати в квартири людей похилого віку і виносити їх останні заощадження, то зараз злочинці прикриваються вигаданими нововведеннями влади на карантині.

17 травня до літнім людям, дітям війни, що живуть у квартирі на бульварі Лесі Українки, завітали дві жінки. Пенсіонери спочатку недовірливо перемовлялися з визитершами через двері, але коли почули, що ті принесли матеріальну допомогу від районної держадміністрації, відразу радісно впустили незнайомок.

Поки пенсіонери на прохання аферисток шукали особисті документи та різні довідки, ті встигли пронизати квартиру і знайти останні заощадження – 30 тисяч гривень, які старші кияни відкладали на ” чорний день. Потім шахрайки швидко вручили старим пачку купюр і зібралися йти під приводом того, що їм ще потрібно обійти весь район.

Коли пенсіонери розглянули “матеріальна допомога”, то потягнулися за корвалолом: шахрайки вручили їм сувенірні календарі під виглядом 200-гривневих купюр. А справжні гроші з їх кубушки вкрали.

За фактом крадіжки поліція завела кримінальну виробництво за ст. 185 КК України, однак злодійок поки не спіймали.

Раніше “Країна” писала про збори грошей з киян аферистами на липові похорон сусідів.

Ми також повідомляли, що в Україні за час карантину зростання інтернет-шахрайства склав 15%.

Залишити відповідь