Корпус Титаніка розкриють заради унікального телеграфу

Новини України

Американський суд дозволив розкрити корпус затонулого “Титаніка” заради унікального телеграфу

З “Титаніка” спробують дістати унікальний телеграф. Фото: Instagram/ liner_legend_titanic

Американська компанія RMS Titanic Inc. здійснить експедицію, в рамках якої розкриє корпус затонулого “Титаніка”. Робити це ще в 2000 році заборонив суд. Метою ж цієї експедиції стане унікальний телеграф Марконі, який знаходиться в одній з кают. З-за його цінності федеральний суд дозволив розкрити корпус затонулого корабля.

Про це повідомляє Science alert.

RMS Titanic, Inc. дістає артефакти із затонулого корабля вже 30 років. На цей раз компанія планує відправити підводного робота з дистанційним управлінням (ROV) в каюту, з якої оператори відправляли запити з азбукою Морзе після того, як судно врізалося в айсберг 108 років тому.

Суддя постановив, що у цього бездротового телеграфу досить “історичної, освітньої, наукової та культурної цінності”, щоб виправдати експедицію.

Рішення суду скасував постанову 2000 року, яке забороняло розкривати корпус судна. Але зараз, 20 років потому, є побоювання, що, якщо експедиція не відбудеться найближчим часом, вона може ніколи не відбутися.

Команда вже готується до місії, яка повинна відбутися в кінці серпня або вересні, якщо така подорож буде безпечно в умовах пандемії коронавіруса в цей момент.

Робот буде контролюватися операторами на човні, плаваючою над місцем катастрофи. Фахівці відправлять плавучого робота на корабель, знайдуть каюту, потім зроблять знімки і використовують спеціальний інструмент, прикріплений до робота для отримання самого апарата Марконі. Роботу, можливо, доведеться розрізати частина комплекту Марконі.

Нагадаємо, нещодавно затонулий “Титанік” вперше зняли в якості 4К, ми публікували відео.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь